Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kaptatok lovat?

Hogy kaptatok lovat?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy mennyire értettetek hozzá, vagy esetleg csak a szüleitek értettek hozzá és ti meg csak kezdő szinten

2020. máj. 14. 12:52
1 2
 1/13 anonim válasza:
32%
Mondjuk mi van akkor, ha a szülők fizették a lovaglást, a versenyeket, stb... és amikor felnő a gyerek akkor a saját félretett pénzéből vesz egyet? hmm?
2020. máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Apa szeretne nekem venni lovat meg magának egyet. Természetesen énis szeretném mert lóbolond vagyok, de nem tudom hogy ÉN fel lennék e rá készülve. Apának mindig volt lova de mikor ode költöztek ahol most lakunk sajnos el kellett adnia
2020. máj. 14. 13:14
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Ha apukádnak volt lova, és ért a lótartáshoz, akkor majd megtanít neked mindent.
2020. máj. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Ugye írtad, hogy apukádnak voltak lovai és ért hozzájuk. Szerintem teljesen nyugodtan elfogadhatod és apukád pedig megtanítja neked a lótartás szabályait. Mellesleg ha figyelsz akkor nem is nehéz. De a te szíved joga, hogy hogy érzed. Lényeg a lényegben, fogadd el a lovat és majd apuád megtanít mindenre. <3


Én elfogadnám mondjuk. :)

2020. máj. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Sssaszem ***** válasza:
86%
Én tavalyelőtt vettem magamnak lovat. Úgy vettem meg, hogy összegyűjtöttem a pénzemet és abból vettem magamnak egy lovat, de természetesen segítettek az anyukámék. Akkor már tudtam a lótartásról a ló gondozásról sok mindet, mert megtanultam az előző helyen hogyan kell a lóval bánni.
2020. máj. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Apukád gondolom úgyis vesz lovat és mivel egyedül állatkínzás tartani, ezért gondolom egyből kettőt.

Akkor meg miért ne lehetne az egyik a tiéd? :) Válasszatok egy “igénytelenebb” egyedet (ne mindjárt egy telivért például) és tökéletesen el lesz az a ló, amíg apukád megtanít a legtöbb fontos dologra.

2020. máj. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Sssaszem ***** válasza:
86%
Ha kezdő lovasnak gyerek megfelel haflingi ló. A lényeg hogy a ló jól képzett legyen, hallgasson a lovasára futószáron és lovagolva is szóra dolgozzon, terepbiztos legyen. A lényeg támaszkodjon a lovad segítségadásokra jól reagáljon mindig minden körülmények között ne legyen se lusta se nem hajtós, engedelmeskedjen a lovasának Ja és kényelmesek (kiülhetőek) legyenek a jármódjai.
2020. máj. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
Én első lónak mindenképp egy nyugdíjazott iskola lovat vennék. Ők általában kezesebbek, irányíthatóbbak. És mivel általában nem fiatal és mert iskola ló jól is képzett.
2020. máj. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

Iskolalóval azért óvatosan!

Általában erősen benne vannak már a korban a nyugdíjazáskor, így több figyelmet igényelnek (épp úgy, mint egy idős ember). Erre még rájön az is, hogy általában a legtöbb helyen nem törődnek a lovakkal úgy ahogy kellene (kehes, izomsorvadásos, lábproblémás, stb.).

Ráadásul nem valami jól képzettek (tisztelet a kivételnek, de abból kevés van). Persze, mennek maguktól és nem érdekli őket semmi, de attól még nincsenek jól képezve és nagyon nehéz már kimozdítani őket ebből a befásult állapotból.

2020. máj. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És ha az edzőméktől vennénk lovat az rossz ötlet lenne? Most az összes lovát el akarja adni sajnos :(
2020. máj. 20. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!