Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen magasságú lovat válasszak?

Milyen magasságú lovat válasszak?

Figyelt kérdés
165 cm magas vagyok (lány), 17 éves. Most szeretném újrakezdeni a lovaglást. Később kb 3-4 év múlva lovat szeretnék venni majd, de most csak nézelődök és ez a kérdés fordult meg bennem. Valaki tud segíteni?

2020. máj. 18. 09:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat azt elfelejtettem. Vékony vagyok, 53 kiló. Szeretek sportolni.
2020. máj. 18. 10:01
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a 160 centimmel a 150 centis lovon éreztem magam a legkényelmesebben, de egy 140 centi körüli is jó lehet, ha “vaskosabb”.

A 160 centis lóval is vígan elvoltam, de a 170 centis -vagy afeletti- lovak már nagyok voltak (kényelmetlen volt nyergelni, túl nagy volt a mozgása az én kis testemhez, stb.).

2020. máj. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mire akarod használni.

Ugratáshoz érdemesebb magasabb lovat választani.

2020. máj. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Még nem tudom mit hoz a sors, hogy mit fogok a lóval csinalni, csak nézelődtem, természetesen nem most szeretnék társat választani. Csak hogy kb milyen magas lovak között nézelődjek.
2020. máj. 18. 10:46
 5/7 anonim ***** válasza:
140 centi felett a határ a csillagos égig.
2020. máj. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
160-170 között remgeteg lovat fogsz találni
2020. máj. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lábad hosszától is függ, ha hosszabb, akkor magasabb ló kellene. De annak idején úgyis felülsz majd rájuk, akkor meg ez kiderül. Így látatlanban sztem is legyen legalább 140 cm, felső határ meg az, ahol még rendesen tudsz lábsegítségeket adni, de nyilván egy 185 cm-es lovat már nem lesz olyan könnyű nyergelni. Én még gyerekként kb 145 magasan tanultam lovagolni egy kb 165 és 171 cm-es lovon, imádtam mindkettőt, egyáltalán nem volt kényelmetlen ülni rajtuk, viszont felszállni pl vagy csak sámliról tudtam vagy úgy, ha teljesen leengedtem a kengyelt, de akkor meg a nyeregben vissza kellett állítanom, szerszámozni is nehéz volt már, szóval ennyi hátránya van egy hozzád képest magas lónak.
2020. máj. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!