Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha csak hobbiból szeretnék...

Ha csak hobbiból szeretnék megtanulni lovagolni, heti 2 alkalom elég lesz hozzá?

Figyelt kérdés

2020. máj. 21. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
igen bőven
2020. máj. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igen .Meg persze fugg a felfogasodtol
2020. máj. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Heti két alkalom már elég, de fejlődni akkor tudsz, ha ennél többet tudsz hetente lovagolni.
2020. máj. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok

én heti 2x járok 2 éve és király

2020. máj. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló! Azt hogy érted, hogy "Meg persze függ a felfogásodtól." ?
2020. máj. 21. 17:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Válaszolok a 2. helyett


Arra gondolhatott, hogy akarj fejlődni, ne csak lötyög a lovon. Volt nekem is lovasom, aki nagyon ügyes lett volna és jól is tudott volna fejlődni, ha komolyan veszi. De nem... Ő sokszor volt, hogy 15 perc után közölte, hogy elfáradt, csak sétálni akár, sose tanul meg lovagolni.

Mindig ki kell tűzni egy célt, amit az adott alkalommal el akarsz érni. Pl az elején, ne pattogj tanügetésben, jó helyen maradjon a lábad, menjen kapaszkodás nélkül a tanügetés.. Stb mert ha van egy motivációd, egy célod úgy sokkal jobban akarod te is, mint ha csak ülsz, mint egy zsák krumpli és várod a sült galambot.

Amúgy az edzőn is sok múlik, mert van aki pár futószáras óra után elegend szabadon kóricálni, csak épp az ülésbiztonság és az alapok fognak hiányozni.

2020. máj. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 23. 19:12
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is elég lesz bőven...

Akarástól függ amúgy. Nekem a szüleim csak havi 2 alkalmat tudnak fizetni, mert tesóm is jár. Így kéthetente 1 alkalomra van lehetőségem. 2 és fél éve lovagolok, de 2 heti rendszerességgel többet tudok, mint olyan aki hetente jár 2 éve :)

2020. jún. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
8. vagyok: Ja és menj ki terepre is ha már megvannak az alapok, mert vágtázni kint jobban meg lehet tanulni szerintem. Egyensúly,tartás szempontjából legalábbis. Nem kell figyelni az irányításra és a kanyarokra :)
2020. jún. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%

Ez a legnagyobb baromság. Ha nem tud irányítani, akkor terepen hogy old meg olyan helyzetet, ha a nagy tanulás közben elgurul a ló gyógyszere, esetleg megijed vagy hasonló? Ülni kell megtanulni futószáron, aztán pályán irányítani, kikönnyíteni, majd ha ha korrektül mennek ezek, meg stabil, akkor lehet terepezni.

Heti 2 alkalommal egy jó edzővel, elszántsággal és tanulni akarással jól lehet fejlődni.

2020. jún. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!