Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha el szeretnék kezdeni...

Ha el szeretnék kezdeni lovagolni, hogy menjek oda?

Figyelt kérdés
Szeretnék normálisan megtanulni lovagolni, eddig voltam már de csak futószáron és nagyon kevésszer. Most ha rendesen szeretnék lovagolni de nincs lovaglóruhám, akkor miben érdemes menni, mit érdemes vinni?

2020. máj. 21. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Mindenképp hosszúnadrágban menj mert a lószőr kidörzsöli a combod aztán három napig mintha dörzspapirral dolgozna valaki a combjaidon

Szóval ajánlom a hosszú farmert meg ha van valamilyen sisakod az nagyon nem ártana,mert ha véletlenül ledob a ló, hogy ne vágd be a fejed a talajba

2020. máj. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Farmer lovagláshoz nem jó.

Passzos naci. Hosszú zokni amit a nádra húzol hogy ne tudjon felcsúszni.

Sportcipő aminek van egy pici sarka hogy tudjon a lábad a kengyelbe csúsznyi.

Kobakot adnak a lovardába ha neked nincs.


Szerintem személyesen oda menni a legjobb és úgy bejelentkezni a lovaglásra és akkor tudsz beszélni az edzővel milyen szinten vagy és mik a céljaid.

2020. máj. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hosszúnadrág tényleg fontos, de nemcsak a lószőr miatt, én eleinte, míg nem volt lovaglóruhám leggingsben voltam, apa néha melegítőben 😅 viszont, ha úgy gondolod leggingsben mész te is, vegyél fel egy hosszú szárú zoknit, mert úgy nem csúszik annyira a lábad.

Cipőileg sokan mondták, hogy olyan kell, aminek van egy pici sarka és bár tényleg az a nyerő, én jól elvoltam eleinte a régi sport cipőimmel is.

A lovardának elméletileg biztosítania kellene kobakot, pálcát, néha gerincvédőt is, szóval azt elméletileg nem neked kell vinned. Viszont, ha már régebb óta jársz és hosszútávon szeretnél lovagolni, akkor már kelleni fog saját kobak és pálca is.

Sok sikert a továbbiakban😊

2020. máj. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Passzos hosszúnadrág, hosszú szárú zokni (térdzokni), elején ok a sportcipő is, csak ne legyen durum, esetleg játszósnak befogott vékonyabb formájú bakancs (csak fűzős!).

A lovardának biztosítania kell a kobakot, jobb helyeken gerincvédőt is adnak. 90%, hogy a lovaglásra telefonon előtte legalább 2-3 nappal be kell jelentkezni, hogy a lovakat és a lovasokat a legoptimálisabban tudják beosztani. Persze kimehetsz csak nézelődni és személyesen érdeklődni, de akkor nem hiszem, hogy lóra is kerülsz.

2020. máj. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

1.hosszú nadrág, olyan, farmert ne, sport cipőt, hajadat összekötni (ha hosszú és lány vagy)

2.Szerintem hívd fel, kérdezd meg, hogy mehetsz-e, mi szükséges a lovagláshoz,(ha nem kell rendes lovaglófelszerelés, akkor a fenti) és kérj időpontot. Biztos szívesen fogadnak. Ha személyesen mész oda, lehet mást edzetnek, nem tudnak feled beszélni, inkább hívd fel, megmondja ráér - e vagy mikor hívd.

Igazából ennyi, bocsi ha valamit kihagytam.

2020. máj. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30%

Én az egyik órámon:

Póló

Rövidnadrág

Sima zokni

Sport cipő (nincs sarka)


Kobakot adott az oktató

(Már nem járok lovalolni🙂)

2020. aug. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!