Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Terep lovaglás során mennyire...

Csilsz07 kérdése:

Terep lovaglás során mennyire jelent rám veszélyt a vaddisznó?

Figyelt kérdés
Egy éve járok terepre lovagolni, erdőbe is. Én is és a lovak is hozzá vagyunk szokva a vadállatokhoz, de vaddisznóval nem találkoztam még egészen a múlt hétig. Hazafelé tartottam és rövidíteni akartam, de egy vadetetőhöz értem, ahol volt kb 4-5 koca sok sok kismalaccal. Észre is vettek, talán úgy 50 méterre voltak tőlem. De én is ahogy meglattam őket rögtön fordultam meg és vágtaban húztam el a csíkot. Bár nem jöttek utánam, mégis elég mély nyomot hagyott bennem ez a találkozás, ma voltam azóta terepen és végig be voltam feszulve, hallgatoztam nézelődtem azon aggódva nehogy jöjjön egy vaddisznó. Végül zenét kapcsoltam hátha az miatt tart egy kis távolságot. A terepre járosokról semmiképp nem szeretnék lemondani. Szóval lovasok, esetleg valami sztori, veletek történt-e már hasonló? Vagy ne adj Isten volt, hogy nektek és a lónak támadt? És jogosan tartok tőle ennyire? Előre is köszönöm a válaszokat. 16/L

2020. máj. 23. 18:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. De vigyél egy gázpisztolyt vagy karikást, csak előtte szoktasd hozzá a lovat a hanghoz!!!
2020. máj. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Lónak nem hinném, hogy nekimenne, legalábbis ilyet még nem hallottam. Én a Börzsönybe jártam terepre, sokféle állatot láttunk, de vaddisznót nem. Pontosabban, egyszer igen, tavasszal, a kis csíkos malacok épp a lábunk mellől futottak szét az erdei úton. Az anyjukat nem láttuk és a kicsik is pillanatok alatt eltűntek az erdőben. A lovak kicsit megugrottak és mi is megijedtünk, de szerencsére nem történt semmi más.

Megjegyzem, gyalog is sokszor túráztunk arrafelé a legelhagyatottabb helyeken, ketten, de úgy még annyi állattal sem találkoztunk, mint lóháton.

2020. máj. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, akkor lehet gáz, ha egyedül vagy és leesel egy ilyen incidens következtében.
2020. máj. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

a vaddisznó veszélyes ha malacai vannak.Ha ilyet látsz akkor halt und zurück azonnal.

De az jó ötlet ha rádiót kapcsolsz be mivel a vaddisznó egyébként elkerüli az embert ha meghallja

2020. máj. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A zene tényleg jó ötlet, fugyelmezteti/elijeszti a hang.

Egyébként, ha vannak kismalacai akkor agresszív tud lenni a koca (Ilyenkor jobb, ha visszafordultok. Ha utánatok is menne, lehagyjátok és ő visszamegy a kismalacokhoz.), de alapjáraton nem fog nektek rontani csak úgy egy disznó a semmiből.

2020. máj. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A lónak szerintem sem menne neki, nem véletlenül lóról vadászták régen.
2020. máj. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek, meg is nyugodtam, a kocáktól meg tartom majd a távolságot ha malacaik vannak :)
2020. máj. 24. 13:49
 8/12 anonim ***** válasza:
Zene helyett akár egy vadcsengőt is beszerezhetsz, a lényeg hogy ő előbb vegyen észre titeket. Lónak szerintem sem menne neki, de ha hirtelen kiugrik a bokorból a ló megijedhet.
2020. máj. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott egy nagyon régi rossz emlék, több, mint 40 évvel ezelőttről, gyerekkoromból. A gemenci erdőben voltunk kisvasúttal és egyszer csak a semmiből egy vaddisznó nekiszaladt a vonatnak. Nem elé ugrott, hanem egyszerűen nekiment az oldalának, nem tudom, szegény mi okból tehette ezt. Elég nyomasztó élmény volt, igaz, részleteket nem láttunk szerencsére, de úgy rémlik, utána vadászok visszamentek lelőni a sebesült állatot.
2020. máj. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajnos a mi városunkban is előfordult már, hogy kocsinak nekiment :(
2020. máj. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!