Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek: belekezdjek a...

Mit tegyek: belekezdjek a lovardaváltásba vagy ne?

Figyelt kérdés

Már kb 6 éve lovagolok, de nagyon sokszor váltottam lovardát (kb 4×), így nem fejlődhettem túl sokat, mivel minden lovardában a nulláról kezdtem. (18/l)

A mostani lovardát szeretem csak kicsit messze van.Ide járok már több éve. Jól oktatnak itt, és bármikor tudok menni. Vannak itt barátaim is, be tudtam már illeszkedni. Viszont megfordult a fejemben a lovardaváltás. Egy olyan lovardát néztem, ami közelebb van, és kicsit szabadabb elvű. Pl nem feltétlen használnak zablát, martingált, az oktató érti a lovakat meg ilyesmi. Csak itt nem ismernék senkit, lehet be se tudnék illeszkedni, és megint a nulláról kezdeném. Gondolkoztam rajta hogy belekezdek ott is a lovaglásba, de hogy? 18 éves vagyok, kb itt lenne a nyaram és utána megyek egyetemre, szóval nem sok időm maradna közben. Ennyi idő alatt meg nem lehet fejlődni. Meg úgy érzem már öreg vagyok ilyenbe belekezdeni.. (hiszen a 13 évesek már díjugratnak meg versenyeznek, én meg 18 évesen pl bénázok a vágtával)

Nem tudom mit tegyek. Megpróbáljam a nyáron, vagy fölösleges lenne? És ha igen, hogy járjak?



2020. máj. 24. 23:19
 1/7 Thispain ***** válasza:
100%
Mért kell minden lovardában a 0-ról kezdened?
2020. máj. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Thispain ***** válasza:
100%
*Miért
2020. máj. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A korodnak semmi köze hozzá. Van, aki 30 évesen tanult meg lovagolni és versenyzik.

A lényeg, hogy legyen egy jó edző, aki oda figyel rád és nem vonatoztat, illetve heti 2 alkalommal tudj járni legalább.

Szerintem érdemes lenne kicsit az elméletet is mélyítened. A marttingált nem szabadelvűségből nem használják, hanem mert nincs rá szükség. Amúgy az egy olyan segédszár, mely ha jól van beállítva, akkor olyan, mintha nem is lenne, ha a ló szépen megy, viszont ha felcseszi a fejét, akkor hat. A zablamentesség is képzettség függvénye, mondjuk nem mindegy, hogy hackamoret használnak vagy más módon zablamentesek.

A lényeg, hogy oda menj, ahol jól érzed magad és szerinted fejlődni is tudsz a pénzedért. Mondjuk simán elmennék kipróbálni a másik lovardát 1-2 alkalommal, az segíthet dönteni.

Amúgy ha hozzám új lovas jön mindig megnézem futószáron, hogy mit tud, aztán ha látom, hogy tényleg tudja amit előadott szövegben, akkor onnan folytatjuk a munkát, de ha látom, hogy vannak hiányossságok, akkor kicsit visszanyúlunk az alapokhoz.

2020. máj. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki az új lovardát és az alapján dönts, hogy hol tudsz jobban fejlődni/hol oktatnak nagyobb tudással.

Nyilván itt a távolság is közrejátszik, de szerintem ne hagyd ott a régi, jó lovardádat egy esetlegesen rosszabbért csak azért, mert közelebb van (kivéve, ha csak lötyögni jársz, az érzés kedvéért, akkor egyszerűbb a közelebbibe menni).

Amiatt pedig ne aggódj, hogy “öreg vagy hozzá”. Van, aki 30+ évvel kezd lovagolni, majd 40 évesen megveszi az első lovát és senki nem nézi ki.

A beilleszkedés kérdése pedig ne tartson vissza! Lehet az új lovardában több veled egykorú lesz, ki tudja? :)

2020. máj. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, hogy tényleg jobb -e .Ha nem jobb, akkor ne válts, hisze a mostanival csak az a gondod hogy kicsit messzebb van.
2020. máj. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem neked az a legfontosabb, hogy veilleszkedj s ne legyenek kötöttek a dolgok. (?)


A lovaglás nem erről szól, a pacizgatás igen. Ezek alapján mindegy hova jársz, menj oda ahol jól érzed magad.


Ha nulláról kell kezdened mindenhol, akkor konkrétan nem tudsz semmint. Így, ennyi tudással ne ítéld meg, hogy a martingál és a zabla rossz (mindkettő metette már meg az életem)


U.I.: nálam tilos zabla nélkül/kötőfékben/hackmorral lovagolni...

2020. máj. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az utolsó gondolom olyan tipikus ,,jajj nehogy egy kicsit is megbízzunk a lóban"


Ui. Nyakmadzagban nyereg nélkül lovagolok (nem mindig nyilván kell azért nyeregben is és kantárban is neha)

2020. máj. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!