Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem szid le a lovasoktató?

Nem szid le a lovasoktató?

Figyelt kérdés
Már régen voltam, 1 éve, kicsit félek, hogy leszid. Szerintetek baj!
2020. máj. 29. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nem fog. Nem kötelező a lovaglás, ha valami miatt kihagysz egy évet (legyen az indok bármi, akár csak annyi is hogy nem volt kedved) az a te dolgod.


Neki az annyiban fontos, hogy vissza kell térnie veled az alapokhoz, hogy visszaszerezd a megkopott tudást. De ennyi.

2020. máj. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én amikor aktívan tanítottam, akkor örültem ha a tanítványaim előre szóltak, hogy most ezért vagy azért nem tudnak jönni. De nyilván nem csináltam abból se gondot, ha valaki eltűnt, és újra megjelent. Sok oka lehet annak, hogy nem mentél, ezt normális esetben elfogadják.

Kicsit újra kell kezdeni, pár órán keresztül csak ismételtek, de menj nyugodtan, nincs oka leszidni.

2020. máj. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért szidna le? Nem tudatja az anyagi helyzeted, vagy hogy miért nem tudtál járni, kb semmi köze hozzá.

Megnézi mire emlékszel, aztán kicsit ismétlitek az alapokat, majd lehet tovább építkezni.


Van egy lovasom, akit a szülei nagyon rendszertelenül járatnak. Van egy tök jó időszak, heti szinten jár, már belekezdett futószáron a vágtába, aztán eltűnik 3 hétre mert nyaral, meg ide-oda mennek, aztán még jön 2x,aztán itt az ősz, már csak 2 hetente jön, kb szintentartásra elég, hidegebb lesz fél évig nem is látom (pedig ugyanúgy van oktatás). Aztán tavasszal beesik, de akkor is 2 hetente, de mivel az összeskondiját elvesztettem kezdhetjük megint az ülés összerakásától. Szegény évek óta megragadt egy szintén és egyszerűen képtelen vagyok vele továbblépni, mert a szülei összevissza hordják. Pedig ott pénz is lenne rá, de egyszerűen a szülei lusták kihozni a lovardába. De ott se a lovas a hibás.

2020. máj. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 30. 10:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon be van táblázva az oktató és fix lovasokkal dolgozik akkor szerintem nem fog örülni, hogy csak úgy eltűntél, hisz várt rád, miközben vállalhatott volna mást a helyedre.

Ha csak egy “sima lovardai oktató” akkor nem fognak ezen fennakadni, bár szerintem azért ott is illik bejelenteni, hogy egy darabig most nem leszel, ha jó kapcsolatban vagy velük.

2020. máj. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Röviden azért nem mentem, mert a szüleim nem akarták felhívni, de belátták,hogy ez jó lehet, mert nem igazán tetszett más sport.
2020. máj. 30. 21:02
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

Én is olyan lovas voltam, mint amit a 3, válaszoló írt. A lovaglás csak hétvégente volt a lovardában, de a szüleimmel a legtöbb hétvégén elutaztunk, kirándulni, meg rokonlátogatásokra. Volt olyan hónap, amikor minden hétvégén voltam, volt amikor egyáltalán nem. Én akartam volna gyakrabban járni, de nem akartam kihagyni a családi programokat, meg egyedül egyébként se tudtam volna eljutni a lovardába. 2 évig voltam így emiatt futószáron, mert a következő alkalommal szinte mindig elölről kellett kezdeni. Ott a lovasoktatók nem szerettek engem emiatt, meg nem is foglalkoztak velem annyira. Ez azért elég rosszul esett, főleg amikor láttam, hogy a többiekkel milyen jól elbeszélgetnek, hozzám meg nem is szólnak. Vagy volt olyan is, hogy amikor már osztályban lovagoltam. engem 10 perccel előbb levettek a lóról, mert az egyik állandó lovasuk nyaralni ment és előtte még fel akart ülni a lóra.

Nem tudom neked milyen a lovasoktatód, talán vele nem lesz baj, de lehet, hogy újra megkel majd szerezned a bizalmát, és megmutatni neki, hogy most már újra tudsz járni.

2020. jún. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!