Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor váltsak (váltanátok)...

Mikor váltsak (váltanátok) lovardát?

Figyelt kérdés

Szóval itt most mivel nincs tapasztalatom, muszáj vagyok hozzátok fordulni, a napokban is láttam egy "vonatozós" kérdést és ez ébresztett rá a tudatra, hogy mi is ugyan ezt csináljuk.

Szóval gyakorlatilag mi is vonatozunk. Ráébredtem arra, hogy könnyített ülésben képtelen vagyok irányítani a lovat, teljes mértékben ráhagyom, hogy kövesse az előttem lévőt. Kicsit több mint egy éve lovagolok :), eddig csak heti egyszer, most váltottam heti kétszeri lovaglásra és igazából könnyű-ügetésben se nagyon megy a történet, tekintettel arra hogy a mostani edzőm (mint nemrég kiderült) súlyos sérülést szenvedett és nem tudott oktatni, tehát nekem a futószárazást egy ilyen szempontból elég tapasztalatlan ember tartotta, tehát a ló fordításáráról nekem annyit tanított, hogy húzogassam meg a jobb szárat (ha jobbra akarok menni) és jó lesz az. A napokban olvastam utána mert már nem értettem, hogy, hogy szenvedhetek ennyit illetve, hogy miért nem megy. Amint elolvastam, hogy például a külső lábat a heveder mögé kell tenni egy tenyérrel, a belsőt pedig a hevederre amikor fordulok, hirtelen hatalmas méretű előrelépést tapasztaltam, még az edző is megkérdezte, hogy mi történt velem.. (számos más dolgot is úgy tanultam meg, hogy utána olvastam..)

Ebben a lovardában nincs lehetőség arra, hogy eloszlásban lovagolhassunk és a környéken se nagyon van.. 4-8 ló szokott lenni a pályán és az edző is elvétve lát el (mondjuk havi egyszer) valami értelmes tanáccsal.

Nem tudom, hogy ezek után mit kezdjek magammal véleményem szerint itt megtanultam leápolni és felnyergelni a lovat, de nem hiszem, hogy itt többet eltudnék sajátítani jelen álláspontom szerint (ami lehet, hogy egy hónap múlva megváltozik.).

Ti mit tennétek ebben az esetben? Maradnátok, vagy váltanák? És Miért?


2020. jún. 2. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én, bár csak külső szemlélőként vagyok jelen a lovas világban, rendszeresen kísérem húgomat edzésekre, de úgy látom, hogy egy jó edző és saját ló nélkül nagyon nehéz előrelépni. Ha úgy érzed, nem megfelelő az oktatás színvonala, válts. Sokszor nem a lovardával, hanem az edzővel van a baj.
2020. jún. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy kérdésről beszélünk, akkor én a válaszolók között voltam a vonatozós kérdésnél:)

A heti egyszeri lovaglás alatt sajnos nem mindig lehet túl gyorsan fejlődni, amikor én mentem ennyiszer, én például csak szinten tartásnak éltem meg. Viszont az tény, hogy nem tanították meg neked jól az alapokat, mert a ló irányítása sokkal több a szárak rángatásánál.. De az mindenképp jó pont, hogy utána olvastál és sokat megtudtál, csak hát a baj az, hogy ezeket az alapokat neked az edzéseken kellett volna megtanulnod, elsajátítanod..

Az a része mindenképp jó, hogy a ló körüli munkát megtanították, de a leírásod alapján én nem maradnék itt, mert:

-nem tudom mekkora pályáról van szó, de 4-8 lovas nagyon soknak tűnik (egy edzőnél egy időben). Helyileg is, meg figyelmileg is. Nálunk, amikor 4-5 lovas van a pályán már akkor kicsit igazságtalanul oszlik meg az edző figyelme és én többször úgy éreztem háttérbe szorulok, de ezt 8 lóval... nem rosszindulatból mondom, de itt nagy eséllyel a pénzre mennek..

-nincs esélyed akkora fejlődésre. nemcsak a figyelem, hanem a vonatozás miatt is. abból nem tanulsz sajnos, ha mész a többi után, mert nem te irányítasz.

-az edződ nem korrigál. ez az egyik legfontosabb dolog! könnyen rögzülhetnek rossz megszokások, rossz segítségek a ló felé, amit ő meg is tanul. könnyen előfordulhat, hogy rossz lábra ügetsz, vágtázol, ami nem tesz túl jót a lónak. könnyű hibázni, és ő nem szól semmit..

Még egy dolog: rengeteg tapasztalat, gyakorlás, kitartás, heti több edzés, jó edző és jó ló elengedhetetlen hozzá. Saját ló hihetetlen nagy előny (nekem nincs, de komolyan ég és föld így lovagolni!), de az sem baj, ha nincsen.

Tudom, hogy hatalmas váltás lenne, de szerintem az mindenképp megérne egy próbát, ha vennél egy órát egy másik lovardában is.

Remélem tudtam segíteni! :)

2020. jún. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben dobbantanék. Eleve nem engedek el lovast futószárról fix ülés nélkül. Aztán amikor az irányítást tanítom, akkor rengeteget pofázok, hogy mit hogyan, hova tedd a lábad, hogy adod a szár segítséget, testsúly se mindegy. Aztán ezek gyakorlására sok figurát lovagoltatok.

4 lovasnál többre képtelenség odafigyelni, főleg ha még kezdők. Haladónál mikor már nem krumplit lovagol nagykör helyett, meg nem azt kell kiabálni, hogy hol van már megint a sarkad, hanem magára a lóval való munkára tudunk figyelni, ott lehet többel is. De ha már kifizeti az ember 3-4-5 ezret, akkor igen is figyeljen rá az edző.

Amúgy kérdezni is lehet ám! Mert sok lovas sose kérdez semmit, pedig szívesen válaszolok bármilyen kérdésre, lovaglástechnikainak külön örülök, mert akkor tudom hogy tényleg érdekli és fejlődni akar. Viszont ha az edződ lepattint, ha kérdezősködsz, akkor ideje másik helyet keresni.

2020. jún. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes váltani. 2, 3 elég jól összefoglalta hogy mért.

A 4 ember szerintem a nagyon maximum, ha egy szinten vannak, és nem kell azon aggódni, hogy mikor hagyja el a ló.

Itt valószínűleg megragatsz ezen a szinten, hogy oké, fenn maradsz, de irányítani nem igazán tudod a lovat. Sajnos sok lovardának ez pont jó így. Érdemesebb a kevésbé nagy létszámú helyeket keresni, ott talán jobban odafigyelnek a lovasokra.

Ha van a környékeden több lovarda is, akkor próbálj ki többet, ne az legyen az első, hogy melyik milyen messze van. Illetve esetleg ha árban nem kegyetlen nagy a különbség, akkor érdemes 1-2 kicsit drgábbat is megnézni. Nem feltétlenül lesz jobb, de megéri kipróbálni.

2020. jún. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 asdfghjklpoiuztre ***** válasza:
53%
de amúgy hol laksz?
2020. jún. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy edző nagyon max 3 lovassal tud foglalkozni egyszerre, ha a platz is eleg nagy a 3 lovashoz. Vonatozni nem jó, azzal semmit sem lehet tanulni. Az max a tulajnak jó pénzszerzésnek.
2020. jún. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!