Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi lehet a baj? Illetve...

Mi lehet a baj? Illetve hogyan lehetne izmot rápakolni?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Végső elkeseredettsegemben irok ide, kb fel eve tart ez az egesz a 17 eves lovammal.

Nagyon jo husban volt vilageleteben, de egy ideje nem hajlando enni... Fuvet eszik, meg almat ezerrel, de abrakot es szenat szinte semmit.

Mar ezer kort jartunk vele, Kaposvaron voltunk rontgenen es CTn, tobb alkalommal vervetel is volt, amibol kiderult, hogy Lime korja van, amit egy megevett kullancstol jott. Kapott egy 4 alkalmas injekcio kurat, a kovetkezo vereredmeny alapjan kigyogyult ebbol.

Annyit ledobott magarol, hogy mara mar alig all a laban, az elso ket laba hosszabb ideju allas utan remegni kezd. Egyre tobbet fekszik.

Mar tenyleg mindent kiprobaltunk vele... Jartatni jartatom faradasig, probaltam neki novelni a tavokat,tobb jatekos feladatod csinalni vele, de egyre gyengebb es egyre kevesbe van kedve barmihez is.

Lelki vonalon is elindultunk: nagyjából annyi a hatter, hogy az utobbi idoben eleg sokat utaztam, keveset voltam itthon, igy vele sem tudtam annyit foglalkozni. Miota utazni kezdtem, azota all fent nagyjabol ez az allapot...

Jovo heten var meg egy ultrahang a pacira, ha tuleljuk odaig..Ma haromszor elterult teljesen, kicsapta a nyelvet, lecsukta a szemeit es nezte az oldalat, majd kicsivel kesobb felpattant, megrazta magat es szalazott egy kis szenat.

Ha barkinek barmi otlete van, hogy milyen vonalon lehetne elindulni, vagy hogy mit tudnek tenni, barmilyen uton-modon vagy egy nagyon jo doki elerhetosege is erdekel akar. (Baranya megye)

Koszonom, ha elolvastatok!!



2020. jún. 3. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon alap dolog, szerintem már megvolt, de azért rákérdezek. Fogait nézettétek?
2020. jún. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igem, rendben vannak neki.. :(
2020. jún. 3. 22:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Maza Norbi vizsgálta, esetleg Szebeni doki?

Fogat érdemes reszeltetni, meg valami tápkeverékkel vagy lóműzlivel próbálkozni. Ha nagyon nem eszik, akkor infúzió kell. Almából be adj neki sokat, mert a lábára megy és patairhagyulladást kaphat, ahogy a túl sok fehérjétől is.

2020. jún. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne utazz el mostanaban. Nagyon lelkisek az allatok. Az a baja,hogy nem vagy vele.
2020. jún. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tényleg doki kell, gyomorfekély is lehet.
2020. jún. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Beszéltem több dokival is, a napokban kijönnek majd hozzá. Ha esetleg gyomorfekély lenne, azzal nemigen lehet mit kezdeni, igaz?
2020. jún. 4. 09:43
 7/11 anonim ***** válasza:
2020. jún. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia,nem tudom hogy mennyit tudok segíteni de azért próbáld meg mert őszintén elég siralmasabbak hangzik ez már,szerintem mindennek próbáld etetni ,az a abrakot meg is tudod elvileg oldani,1fangli roppantot zabhoz rakjal aprora vágott almát,répát ,nagyon sokat ,meg vegyél valami muzlit neki és a kajaba onts egy kis alma levet így hátha jobban megeszi legalább valamennyit egyem nem baj hogy ilyenek vannak benne dobalhatsz bele meg jutifalatot is meg valami vitamint
2020. jún. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerencsére a gyomorfekélyt is lehet, sőt kell is kezelni! Ebben az esetben sem szabad elkeseredni. :)
2020. jún. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Doki felirt neki gyomorsavlekötőt, napi 5-6 darabot adunk neki almaba elrejtve. Képzeljétek azóta konkrétan fal... Ismeri a határait én úgy látom, de jelentősen javult az állapota, több ereje is van, szóval most nagy az öröm! :)

2020. jún. 7. 23:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!