Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért lehet kényelmetlen a...

Miért lehet kényelmetlen a nyereg?

Figyelt kérdés
Elhoztam próbára egy 17,5-es stübben siegfried II ugrónyerget. 54 kiló vagyok és elég vékony tehát elviekben lehetetlen hogy kicsi legyen de még is úgy érzem. Alapból nagyon kényelmes de a hátsó kápánál nyomja a fenekemet oldalt. Nem fáj meg semmi de félek hogy hosszú távon nem lenne kényelmes. Szerintetek miért lehet ez? Megéri így megvenni?

2020. jún. 4. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nehéz így belőni, hogy pontosan melyik területen nyom.

Akár az is okozhatja, hogy màr összement benne a tömőanyag és újra kell tömetni. Ha tényleg ez a baj, akkor nem vészes árban megcsináltatni, én ettől még megvenném.

Ha maga a “váz” nyom akkor én inkább hagynám. Az anatómiád és a nyereg sem fog változni sajnos.

2020. jún. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem maga a váz az ami egy kicsit nyom:(
2020. jún. 4. 20:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ültem olyan nyeregben, aminek a váza nyomott. Az első óra benne csak kellemetlen volt, de másnap nem bírtam leülni és utána egy hétig nem lovagoltam, úgy tönkretette a fenekem csontjait vagy hogy mondjam :D Soha többet!

Ha nagyon szerelemnyereg esetleg vidd el egy nyergesnek a próbaidő alatt és meséld el a sztorit, hátha ő tud rá valami praktikát.

2020. jún. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is próbáltam egy Stübben nyerget, elég kemények sajnos, amibe ültem mind az volt. Jó nyereg meg minden de nem mindenkinek olyan kényelmes.
2020. jún. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!