Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek, ha a lovam nem...

Mit tegyek, ha a lovam nem tisztel engem?

Figyelt kérdés
Ti hogy tudtátok elérni földről és nyeregből, hogy tiszteljen titeket?

2020. jún. 7. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Tisztelni?! Miről beszélsz? Semmit sem tudsz a lovakról.
2020. jún. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt fejtsd ki kérlek!
2020. jún. 7. 18:13
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

sok sok földi munka

olvass utána a parelli féle 7 játéknak, figyeld a testbeszédét

csődör, herélt vagy kanca? sokat segítene ha ezeket az infókat megadnád a lovadról.

2020. jún. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Herélt, viszont nagyon akaratos. Parelli első pár játéka megy, sokat szoktunk körkarámozni és kipróbáltam a Monty Roberts módszert is, mindhiába. Pályán készséges többnyire, de pályán kívül kezelhetetlen. (vezetés, legeltetés, nyergelés)
2020. jún. 7. 20:45
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok egyszerű feladatot csináltam vele. Például: Farkiterelés, körön mozgatás (lassítom, gyorsítom, megfordítom), vezettem sokat (terepen is, nem előzhetett meg, nem ránthatott el, tartania kellett a lépést). Az abrakot, ha megkapja csak jelre kezdheti el enni. Ha kinyitom a kaput, ami az istállóba megy, csak akkor mehet, ha szólok. Ha arrébb akart tolni nem engedtem neki, mindig csak én “mozgattam el” őt. Ha ő nagyon jobbra akart menni akkor balra mentünk. Munka közben nem legelhet, maximum hosszú túrán, ha leszállok pihenni. Mindezt úgy, hogy sokat vagyok vele, sokat dicsérem és nem bántom, hogy bízzon bennem (nyilván amikor egyszer rám rúgott az elején akkor kapott a pálcával).

Ezek mind-mind apróságok, de helyrerakják a fejében, hogy ki a vezérkanca kettőnk között. :D

2020. jún. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

Olyan egyszerű dolgoknak tűnnek ezek, de úgy meg tud illetődni az ember néha:D

2020. jún. 7. 20:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az elején (na meg most is néha) voltak nagy meglepődések nálam is, amikor pl. elrántott, mint a szarospapírt. :D
2020. jún. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!