Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy javítsak a tanügetésemen?

Hogy javítsak a tanügetésemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy éve lovagolok (osztályban vonatozok két hónap futószár után.. :)) és most egy jó ideje egy 26 éves magyar félvéren ülök ami ügetésben nagyon gyors és kíméletlenül nagyokat lép. Na most, ott ezt biztos, hogy nem fogják megtanítani (ott a tanítás megáll amikor, már rajta maradsz a lovon..), mert amikor megkérdeztem, hogy mit rontok el és, hogy kéne tan-ügetni, annyit mondtak, hogy "Előbb-utóbb ráérzel, úgyis gyorsan tanulsz.. Ha-meg, azon megtanulsz utána már az összesen fog menni."

Szóval, a lényeg, hogy nagyon-nagyon pattogok a lovon és nem igazán tudom, hogy miért. Más lovarda nincs a közelben, szóval muszáj leszek itt maradni, (mert abbahagyni nem akarom és szeretem a lovakat) könyörgöm segítsetek!


2020. jún. 8. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Első sorban, rövidítsd le a lovat. Ne rohanjon. Az elején míg tényleg rá nem érzel akár vánszroghat is és ha nagyjából megtaláltad a mozdulatot akkor mehet a normális tempó vagy akár gyorsabb.


Lazulj le derékból viszont a lábaiddal fixáld magad a nyeregben hogy óriásiakat azért ne pattogj meg nem kellemes mikor lepattogsz a ló oldalán és a lónak se érdemes.


Mivel az edződ ennyire tojik rátok, az is lehet hogy azért pattogsz mert bevan feszülve a ló. Mindenképp próbáld lelazítani.

Nem kapja fel a fejét tanügetés közben?

Én is ültem már olyan lovon akit mindenki utált a tanügetése miatt pedig annyi volt a baja hogy tudta hogy a tanügetés fáj mert sokan pattognak rajta és azonnal befeszült amikor leültem a nyeregbe tanügetni. Megpróbáltam a legjobban odaszorítani magam a nyereghez hogy ne verjem a hátát és rámozdítottam a szárra párszor és a feje is lejjebb került, a háta is kényelmesebb lett tehát én is lelazulhattam és rohanni se akart már.

2020. jún. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is lassítani kell, sok sok félfelvétel, plusz közben annyi csizma, hogy ne essen vissza lépésbe. Ezt gyakorolhatod könnyű ügetésben is. Ha már lassabban is tud közlekedni, akkor szépen lelazítod a a derekad, combbal szorítod, hagyod, hogy az altested a lóval mozogjon, szárat megtartod, közben minden ütemre csizma. Ha beleenged, te is engedj kézzel.

Viszont a rohanás, beejtett hátat okozhatja fájdalom is, vagy szájba kapaszkodás is. Fájdalom oka lehet rossz felszerelés vagy már korábban szét lett verve hupogással a háta.

Vagy még az is segíthet, ha visszakéred magad futószárra. Esetleg egy gumis kikötő a lóra, hogy ne tudja felcseszniba fejét, illetve legyen mire támaszkodni,mert ha az ülésed bizonytalan, akkor a szárkezelés is általában az.

2020. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Illetve nem tudom mennyit megy az a ló, de ilyen öreg lovat már nyugdíjazni szokás vagy max hetente 1-2 nyugisabb lovassal mozgatni. Nyugis lovas alatt azt értem, aki csak az élményért lovagol, nem ugrik, nem akar sokat vágtázni, csak elkavar a lóval a pályán. Az a jó, ha az ilyen lovas haladó, nem zavarja a lovat pattogással,szájhúzással,szóval mindkettőnek kikapcsolódás a "munka".
2020. jún. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!