Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell csinálnom hogy...

Mit kell csinálnom hogy megtudjam fogni a lovam a legelőn?

Figyelt kérdés

Mimdig elszalad, meglát és lelép. Mindig hajkurászni kell és emiatt kötőfék van rajta, viszont én nem szeretném hogy kötőfékben legyen a legelőn nehogy felakassza magát valahova.

Mivel tudom rávenni hogy ne szaladjon el?

Nemrég vettük meg és ugyan abban a lovardában maradt.

Tervben van az, hogy nem csak lovagolni fogom ha kimegyek (ez amugy is alap) hanem pucolgatni ,legeltetni is szeretném sokszor.


Ezen felül még mivel tudom rávenni hogy legalább egyhelyben megálljon amíg megfogom?


2020. jún. 12. 13:07
 1/6 anonim válasza:
53%

Próbáld meg a csatlakozást.

YouTube-videókat is találsz róla.

2020. jún. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amikor eleinte levittem a legelőre 10-15 percig ott maradtam vele és simogattam, nem ment el. Először el kell érned, hogy amíg ott vagy vele addig ne menjen el. Amint az enyém ezt megtanulta, ahányszor odamentem a legelőhöz odafutott hozzám én pedig vittem neki répát vagy almát. Ha nem lehet motiválni kajával dicséretként mindenféleképpen adj neki. Ha van ott lovasoktató vagy lovász és megkérdezed, biztos tud válaszolni, nekem is ő segített.

2020. jún. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem egyedül van, az is megoldás, ha a másiknak viszel valami finomat, simogatod, tutujgatod.. A féltékenység nagy úr :) De sokszor menj ki hozzá, adj neki valamit, szeretgesd, és hagyd ott. Kicsit később menj vissza, ugyanez. Időigényes, tudom, de nyáron most úgyis lesz időd erre. Meg fogja tanulni, hogy nem csak azért mész oda, hogy megfogd és akkor neki melózni kell. Nem hülye, most pontosan tudja, hogy odamész, megfogod és be kell mennie, ne adja ég, még kulturáltan dolgoznia is kell. Miért is állna meg? Alapigazság, hogy a lovak gyorsabbak és erősebbek nálunk, úgyhogy kénytelenek vagyunk okosabbaknak lenni.
2020. jún. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 igen ez tervben van, hogy többször oda megyek hozzá, ha el is vezetem a többitől akkor se mindig munka lesz, hanem lesz "játék", ápolás, legelés is.
2020. jún. 12. 21:42
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó tippeket írtak eddig. Ha ezeket csinálod akkor már csak türelem kell és hidd el meglesz a munka gyümölcse. :)

Nekem egyébként a kaja segített, mindig vittem neki valamit ha mentem érte, bár ezt van, aki nem ajánlja, mert pofátlan/követelőző lehet tőle a ló.

2020. jún. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5 már igen,sajnos pofátlan emiatt. Lököd, dugja a fejét a zsebedbe.

Egy ideig aranyos, de utána idegesítő tud lenni az akaratossága.

2020. jún. 14. 21:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!