Kezdőoldal » Állatok » Lovak » El szeretnék költözni a...

El szeretnék költözni a lovaimmal. Van pár kérdésem, szánnátok rá néhány percet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg 17 éves vagyok, szeptemberben kezdem a 11. osztályt. Gimnáziumba járok, így csak érettségit kapok, de van egy határozott elképzelésem a jövőmről, tudom melyik egyetemre szeretnék menni és mi szeretnék lenni.

A családommal nagyon nem jó a viszonyunk, ezt nem szeretném részletezni, hogy miért, de minél hamarabb el szeretnék költözni, fogalmam sincs mikor, amikor lehetőség adódik rá. Na mármost, mivel lovakkal fogok foglalkozni (lovasterapeutaként), ezért mindenféleképpen jönnek velem ők is, de aki lovazik, az tudja, hogy nem egy olcsó életforma. Nyáron dolgozom mint diákmunkás, de két havi keresetemből maximum fél évre elegendő szénát tudok venni nekik. Meg hát azért nekem is kell valamit ennem. Aki volt már hasonló helyzetben, azzal válthatnék pár szót?

Leszögezném már most, hogy nem fogom eladni őket, ezt a lehetőséget ne is írjátok légyszíves.

Melyik lenne a legjobb út? Érettségi után dolgozni menni és esetleg hitelre venni házat? Egyetem mellett is fogok dolgozni, de nem hiszem, hogy abból összejönne annyi 5,5 év alatt, hogy fussa majd egy házra.

Bizonyos okok miatt nincs és nem is akarok párkapcsolatot, így erre sem alapoznék.

Van egy barátnőm, akivel tervezgettük a közös költözést (ő is lovas), de ha neki lesz párkapcsolata, nem szívesen zavarnám a levegőt.

Szóval csak szeretnék erről valakivel beszélni, hálás lennék érte.

Köszönöm.



2020. jún. 15. 08:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%

Szét kell nézni,hogy egy kisebb méretű albérlet és annak a rezsije, mennyiért tudnátok ketten bérelni? Persze mindenképpen kellene benne 2 db külön-szoba... attól függ, melyik városban, az ország melyik részén...

de nem egyszerű, hiszen még azon felül a kaja, teló, internet, iskolai kiadások...

2020. jún. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

Mennyi lovad van? A széna ára bálánként kb. 500 ft, nem értem miért a széna miatt aggódsz, aggódnál inkább az orvosi költségek miatt.


A bértartás költségei miatt.


Miért nem keresel valami lovas munkát, ahova viheted a lovaidat is, és szállást is adnak? És megbeszélnéd a tulajdonossal, hogy vállalsz lovasterapeuta edzést, amennyiben van képzettséged.

2020. jún. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
96%

Ne haragudj, de nem értem, ha volt annyi pénzed, hogy lovakat(!) vegyél 17 évesen, akkor nem tudom miért lenne probléma a lakhatás kérdése... Ha meg nem te vetted a lovakat, nem is biztos, hogy veled mehetnének (úgy értem ha csak nem ajándék volt, nem biztos, hogy a tulaj csak úgy rábízná egy ingatag lábakon élő 17 évesre.)

"Nyáron dolgozom mint diákmunkás, de két havi keresetemből maximum fél évre elegendő szénát tudok venni nekik." A széna lenne a legkevesebb problémád, drága gyermek. A lakás bérlés, rezsi, magad fenntartása sokkal égetőbb problémák. Lovak nélkül se lenne leányálom 17-18 évesen meglógni otthonról. Nem tudnád a lovaknak a megfelelő körülményeket biztosítani, ne sanyargasd őket csak azért mert te nem tudtál még pár évet otthon a fenekeden maradni. Először alakíts ki egy biztos hátteret magadnak, ahol már ilyen extra költségek nem okoznak problémát, utána beszéljünk lovakról. Egyébként szívesen meghallgatlak a családi ügyekkel kapcsolatosan, lehet nem is olyan szörnyű a helyzet, hogy el kelljen menekülni.

2020. jún. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értek hozzá, nem is tudom, milyenek, de az nem lehet megoldás, hogy odaadod a pacikat valami lovardának, hogy használják őket ingyen, cserébe tartsák el? Bocs, ha hülyeség.
2020. jún. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Ajándékba kaptam a két lovat, a nevemre vannak íratva és a szüleim is azt mondták, hogy nehogy a nyakukon hagyjam, mert ők nem foglalkoznának velük. Szóval ebből nem lenne baj, a pénzzel van a baj. Idén a széna árát is megemelték, szerintem a válaszoló a kis bálára gondolt, de nekik a nagy kell, egy hét alatt megeszik és az 4500-5000 forint. Plusz ugye az állatorvosra félretett pénz. Meg a rezsi. Nem holnapután akartam elköltözni, hanem amikor tudok. Felelőtlenül és bizonytalanul nem vágnék bele, csak tippek érdekeltek, ki hogyan kezdene neki.
2020. jún. 15. 09:33
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, szerintem ezt gondold át. Nagyon naiv vagy... HA felvesznek egyetemre, ÉS találsz olyan helyet, ahova viheted a 2 lovadat albérletbe, akkor sem fogsz annyi pénzt keresni albérlet mellett tisztességes (nem szex stb.) munkával, hogy a két lovadat, plusz magadat, albérletet stb. eltartsad.

Én is azt látom az egyetlen lehetőségnek, hogy olyan lovardát keresel, ahol a lovaidat ingyen tartják azért cserébe, hogy használhassák őket.

Ennek az a hátránya, hogy nem tudod, kik, hogyan fogják lovagolni őket... mondjuk ha egyetem melletti munkával, minden szülői segítség nélkül akarod magadat albérletben eltartani, akkor úgysem nagyon lesz időd a két lovadat lelovagolni.

2020. jún. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
68%
3-as vagyok. én is azt tudom elképzelni, hogy suli/egyetem mellett dolgozz, bérelj lakást egyedül/barátnővel, a lovakat meg ideiglenesen vidd el egy lovasfarmra, ahol foglalkoznának is velük. ha jól összejön minden, talán a farmon is tudnál dolgozni, ahol a lovaid vannak. nyilván az lenne a legjobb, ha lenne ilyen lovas felnőtt ismerősöd, aki be tud ajánlani ide-oda, ne kelljen annyira látatlanban menned, legyen bizalom... Egyébként nem tudom milyen a kapcsolatod a szüleiddel, de ha ők is támogatják a külön költözésedet, lehet, hogy a lakásbérlés egy részébe is beszállnának, vagy fizetnék a rezsit... Mindenképp dolgozz a nyáron, plusz évközben hétvégenként akár lovasfarmon, legyen egy jó nagy alapod mikor végleg elmész otthonról.
2020. jún. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Leülsz, fogsz egy papírt, tollat, elkezded felírni a lap egyik oldalára a kiadásokat, a másikra a bevételeket. Amikor a bevétel oldalra nagyobb összeget tudsz írni, mint a kiadásra, el tudsz költözni.
2020. jún. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Írtam mi lenne neked a legjobb, keress munkát lovardában, ahol a lovaidat is tarthatnád, és szállást is adnának.
2020. jún. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen a kis bálára gondoltam. Mindegy de akkor sem a bála a legnagyobb problémád vagy a zab.
2020. jún. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!