Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan, mivel ápoljátok le az...

Hogyan, mivel ápoljátok le az (iskola)lovat edzés előtt + után, illetve télen + nyáron?

Figyelt kérdés

2020. jún. 18. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Télen ilketve vedléskor gumis vakaróval plusz egy kefével lepuculom. Patakaparás. Sörény+farok fésülés.


Nyáron viszont elszoktam hagyni a gumis vakarót többnyire.

Illetve ha engedik leszoktam fürdetni vagy a lábait bevizezni.


Edzés után nálunk nem igen szoktak semmit se csinálni velük, de ha úgy van akkor egy sima kefévek áthuzom őket párszor.

2020. jún. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Télen-nyáron patakaparás, tepsivakaró, kefe, hosszúszőrök kifésülve, patazsír munka előtt (nyírva vannak telente). Munka után patakaparás, nyereghely, kantárhely kefével eltüntetve, lehetőség és izzadás szerint mosás, de minimum a két combja között nedves ronggyal áttörlés. Legyektől függöen légyspré munka előtt.
2020. jún. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A patazsírnak mi az értelme munka előtt?
2020. jún. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#3

Patazsírnak semmi értelme munka előtt, nem a pata hanem a homok vagy por szívja be a zsírt.

Munka után szokás patazsírozni és azt sem mindennap mert egy jó talajon tartott lónál több kárt okoz mint hasznot.

2020. jún. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3-as, 4-es: amíg a lovasok 30 eurót fizetnek egy óráért... kijár a pénzükért a tiszta, ápolt ló a lehető legjobb formájában. De nyáron vastagon be szoktam kenni az egész társulatot karám után (elég brutál melegek vannak itt, ráadásul agyagos a talaj is)
2020. jún. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az agyagos talaj nedves. Nedves talajra nedves pata hosszú távon jól megpuhítja a patát és a pata irha gyulladás is kialakulhat.

Patazsír munka után kell.

Ha bekened az egész patát elkezdesz dolgozni akkor a talaj (föld, homok, agyag) ráragad a patára kívül belül, elszívja a pata elöl a nedvességet. Tehát mintha be se kented volna annyit értél el.


Munka után szokás jól lepucolni a patát kívűl belül és úgy bekennni mindenhol és állni hagyni a patán.


Munka előtt tök felesleges, ráadásuo nem is szabad naponta kenegetni.

2020. jún. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem szokásom kötözködni, de már meg ne haragudj két kérdésért:

1: tudsz olvasni? karám UTÁN, nem előtte

2: dúdold már el, honnan tudod, hogy merre élek és itt milyen nedves a talaj nyáron? 20+ év után majd én látom, hogy a rám bízott lovaknak kell-e patazsír vagy kezd-e kiszáradni a szaru...

2020. jún. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Munka előtt és utánról van szó nem karámozás előtt és utánról.
2020. jún. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

attól függ mennyire sáros.

munka előtt általában: gumi vakaró, (ha nagyon sáros vagy vedlik akkor fémvakaró), és kefe, sörényfésű, patakaparó

munka után: gumivakaró, kefe, télen téli patazsír, nyáron nyári viszont ez nem kell mindig! ha meleg van akkor néha fürdetés.

a sörényét mindig kifésülöm, de a farkát kb hetente egyszer. ritkán fürdetés után szoktam sörényfényt is használni.

2020. júl. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!