Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vettem egy pónit, elvileg...

Vettem egy pónit, elvileg július 24-én lesz egy éves, viszont a szegletfogai még nincsenek kibújva, pedig 6-9 hónapos korban már kint kéne lenniük. A sörénye és farka is hullámos még. Lehetséges, hogy mégsem 11 hónapos, hanem fiatalabb?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a fogukat később váltják a pónik, mint a nagylovak, a kibújásnál is így van ez?

2020. jún. 18. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Én mindenképp megnézetném egy állatorvossal és kikérni a véleményét hogy mennyi idős lehet. Nem tudom hogy a kérdésed aktuális e még
2020. szept. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is az állatorvost ajánlom. Simán rád sózhattak egy fiatalabbat.
2020. szept. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Természetesen beszéltem állatorvossal is, szerinte júniusban 6-7 hónapos volt a póni. Áprilisban már nem volt az anyja mellett. A szegletfogai pedig azóta sem bújtak ki.
2020. szept. 15. 12:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet genetikai eredetű, hogy eleve a fogcsíra sincs meg.

Vagy nagyon megkésett a fejlődésben.

2020. szept. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor semmi esélyem kideríteni, hogy pontosan mennyi idős?
2020. szept. 15. 14:21
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
Mondjuk papír alapján.... Jah hogy az luxus... pedig kötelező lenne. Lehet egy fogászati röntgen biztosabban mondana , akár csíraügyben is. Viszont ha egy papírtalan zugpóni lehet nem érdemes drága vizsgálatot csináltatni, hogy megtudd a pontosabb korát. Ha tesóktól vagy nem hozzáértőtől vetted, hajlamosak, hogy 6 hónapos kora előtt eladják az anyja alól.
2020. szept. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!