Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem igazán tudom hogy melyik...

Nem igazán tudom hogy melyik zabla lenne a gyengébb és melyik az erősebb hatású? (Linket csatolok)

Figyelt kérdés

Valamint hogy mért más a középső részük. Valaki ki tudna segíteni? Itt a két zablatipus:


[link]


[link]



2020. jún. 19. 17:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

Az alsó zabla gyengébb mert kétszertört.


A felső zabla csak egyszertört, az alsó kétszertört.


Az alsó zablának a közepső része rézből van aminek az ízét szeretik a lovak.


Egyébként mindkét zabla viszonylag erős mert pálcás zablák.

2020. jún. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia először is köszi a választ. Én úgy látom hogy a felső is kétszer tört csak a közepe más kialakítású.
2020. jún. 19. 17:39
 3/12 anonim ***** válasza:

Uhh bocsi, igazad van.

Az első zabla akkor mégis gyengébb akkor mert rövidebbek a szárai, míg a másiknak hosszabbak.

De a másik előnye hogy réz a közepe amit szeretnek a lovak.


Mire kell egyébként ilyen zabla?

2020. jún. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

ha megnézed, az egyiknek a szájrésze vékonyabb, ezt írja is a leírás.

Egy vékonyabb zablával mindig erősebb hatást tudsz a ló szájára gyakorolni - nagyobb fájdalmat tudsz a lónak okozni vele, főleg, avatatlan kezekben veszélyes. Nekem mind a két zabla elég brutális, és tényleg csak könnyű kezű, jó lovasnak adnám, aki nem ezzel próbálja orvosolni a lovaglás közben adódó problémákat...

2020. jún. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Csupán furcsa volt a zabla középső része. Gondolom azért nem én vagyok az egyetlen aki unalmas napjaiban (amikor épp nem lovaknál vagyok) mindenféle lovas cuccokat nézeget és ábrándozik.
2020. jún. 19. 22:26
 6/12 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a gyors válaszokat! :) Amúgy meg szerintem leginkább a pálcavégek csak keretben tartják a lovat, mondjuk azokat akik szeretnek kibúlyni a feladatok alól. A pálcákra ugye nem csatolunk semmiben szárat. A pálcákat leszámítva pedig mind a kettő csak egy síma olív zabla. Vagy rosszul gondolom?
2020. jún. 19. 22:40
 7/12 anonim ***** válasza:

A pálcák arra vannak, hogy a kemény szájú lovaknál fordulatkor ne tudd keresztűl húzni a zablát a száján.

Nem kellemes a lónak mikor a makacskodás közben az egyik karikát bekapta mert keresztül huztad.

Illetve a pálcák miatt minimálisan erősebb is mert a ló szájrészének oldalára is nagyobb erőt fejt ki.

2020. jún. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. jún. 19. 23:03
 9/12 anonim ***** válasza:
A Bristol erősebb, mint egy sima 2x tört.
2020. jún. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A pálcás zabla nem feszítő, tehát nem erős (persze rossz kezekben egy csikózabla is erős). A pálcák feladata a fordulatok segítségeinek támogatása (fiatal vagy elrontott lovak esetében), nincs benne semmi rossz. Sőt, ha úgy nézzük még jobb is, a sima csikózabla karikájánál, mert nagyobb felületen oszlatja el a szájszegletre nehezedő nyomást.

Mindkét zabla kétszer tört, tehát puhább, mint egyszer tört társai.

A bristolnál a görgős, azért erősebb, mert vékonyabb a szájrészt, ezáltal kisebb felületen fejtesz ki ugyanakkor erőt, tehát jobban fáj a lónak. Nagyon pici szájú lovaknak kényelmesebb lehet, mert jobban elfér a szájukban.

A réz serkenti a nyáltermelést, ezáltal elősegíti a ló ellazulását. Elvileg az íze is jobb.

A görgővel pedig “játszani” tud a ló, szintén segíthet a zabla elfogadásában/ellazulásban/támaszkodásban.

A kétszer tört zablák egyébként több nyomást helyeznek a nyelvre, mint az egyszer törtek és ezt némelyik ló nem kedveli vagy elsőre furcsa lehet nekik. Cserébe nincs “diótörő” hatásuk.

2020. jún. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!