Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fél a lovam az ostortól, a...

Fél a lovam az ostortól, a hangjától, pedig nem bántottam vele. Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Rossz helyről jött, kb. 0 lovastudása volt az előző gazdájának. Sok rossz tulajdonsága van, de ez az ami nagyon idegesít. Ha megunja a futószáras munkát és kicsit biztatnám az ostorral (nem verem meg, hanem a farához közelebb teszem, hogy érzékelje, nem itt van a munka vége) egyből ellenszegül, nyerít és szembefordul. Parellizek is vele de akkor meg sem mozdul, még csak nem is sunyít. Az könnyen megy, hogy egy helyben kell állnia, én pedig csapkodhatok mellette, a háta mögött, előtte hangosan az ostorral, meg sem mozdul. Szerintetek mit lehet vele tenni?

2020. jún. 22. 14:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Rossz emlékek, vannak lovak, akikben egy életre nyomot hagy az ilyesmi bántalmazás (ha az előző emberke tapasztalatlan volt, simán verhette is akár az ostorral).

Nem tudnád egy szakképzett idomár, oktató segítségét kérni, akinek nagy rutinja van a problémás lovakkal, és neked is megmutatná, hogyan kezeld az ilyesmi viselkedést?

2020. jún. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát nem igazán van itt a környéken ilyen sajnos :(

Már mindenhol kerestem de nincs, tényleg.

2020. jún. 22. 14:23
 3/10 anonim ***** válasza:

Hmmm... ha ismered a parellit és tudod mit miért csinálsz benne akkor a parelli 1. feladatának a gondolatmenete alapján próbáld meg ezt az ostorhoz szoktatást.


Ha azt mondod, hogy alapból megcsinálja az első parelli feladatot az ostorral akkor nem fél az ostortól csak lehet régen rosszul tanították neki, hogy mit is kéne ostor hatására reagálnia. Lehet hogy rossz reakció rögzült benne.

2020. jún. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg érdekes, hogy a répapálca nem zavarja, de a rendes ostor munkában igen... Amit én megpróbálnék kíváncsiságból: mit csinál, ha te állsz vele, és más jó messze csattint az ostorral vagy hadonászik óvatosan? Esetleg ti ketten sétáltok a körön, és valaki áll középen, és csak megemeli az ostort? Vagy megütötték (bár akkor szerintem a répapálcától is ugrana) vagy valami ökörséget tanítottak neki. Nálunk volt olyan ló, akinek azt tanították, hogy kézzel megpaskolták a mellső lábát és ágaskodj.. Mire ezt átkódoltam patafelvételre, rendesen zúgott mindenki feje... Azt a kínlódást, te jó ég.. sose felejtem el
2020. jún. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha van benned erő vagy egy erősebb ismerős tud segíteni van megoldás ami nehéz.


A napokban láttam egy videót ahol a lovat szoktatták egy hosszú rúd végén lévő kisebb kék zászlóhoz. A csaj csak fogta a kezében a zászlót, picit lobogtatta hisz az a félelmetes, hogy mozog közbe a lovat tartotta, de a ló meg ijedezett a zászlótól. A zászlót kezdésnek messze tartotta a lótól és addig engedte hagy vergődjön a ló míg rá nem jött hogy nem harap a zászló. Nem szabad a vergődés ijedezés közben eldobni a zászlót és azt mondani mára elég volt mert megerősíted a lóban, hogy ez a feladat, hogy meneküljön illetve ellenkezzen.

Később a csaj kötött egy ponyvát a lóra eljátszották ugyanezt.

És ezután nehéz procedúra után a ló hátán is simán lebegtethetett bármit, akár ponyvát akár zászlót mert a ló rájött, hogy nem kell tőle félni.


Gondoltam leírom, hátha úgy látod megoldás lehet, de ha túl drasztikusnak gondolod ezt a verziót akkor semmi gond.

2020. jún. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nem akarok okoskodni, de abból amit leírtál nem az jön le, hogy félne, hanem hogy semmibe veszi - ellenszegül. Ha biztatnád, hogy dolgozzon és helyette megáll, az nem félelem. Parellizésen nem tudom mit értesz pontosan, de ha előtte suhogtatod és nem érdekli akkor nem fél. Szóval nem tudom milyen erőben vagy, de ha megáll, anélkül, hogy kérted volna, küldeni kell (nem ezerrel odasózni persze, finoman, de nagyon határozottan és kitartóan) menjen tovább szépen, különben ő lesz a főnök és az veszélyes is lehet. Vagy inkább kérj meg valakit aki ért hozzá, hogy segítsen!
2020. jún. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A parelliben a round game hogy megy nektek? Végül is az is olyan, mintha futószáraznál. Szerintem csak simán rádkap, ellenszegül. Határozottan hajtsd előre.
2020. jún. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha alapjáraton nem fél tőle, hanem ellenszegül, amikor megunja a munkát akkor azt mondanám, hogy szimplán csak a fejedre nőtt és legyél vele határozottabb.

Viszont a rossz előélet miatt a határozottságodra simán reagálhat agresszióval, ami nagyon veszélyes helyzeteket szül, úgyhogy mindkettőtök épsége érdekében hívnék szakértő segítséget (valakit, aki kimondottan elrontott lovakra specializálódott). Írtad, hogy feléd nincs nagyon senki, de messzebbről is sokan kijönnek, már 1-2 alkalom is sokat segíthet.

2020. jún. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Ma egy órát öltem bele, mire rájöttem, hogy kéne csinálnom, de nem bántam, mert megoldódott. Egy kicsit tele volt, 2 napja bent állt a bokszban mert csak mostanra száradt fel a pálya, elengedtem, kiugrálta magát. Aztán lecsutakoltam, parelliztem vele (a hajtós játék egyébként gond nélkül megy) aztán próbáltam dupla futószárazni kétszer, de nem tetszett neki, mivel sosem csináltunk még ilyet. Hagytam pihenni, nem akartam egyszerre sok mindennel terhelni. Fél óra múlva jött a sima futószár és az ostor, átsimogattam vele, nem volt gond. Lépésben sem volt. Mihelyst kiejtettem a számon, hogy üget, felém fordult és dobbantott a mellső lábával. Próbáltam inkább nyitott teret adni neki, hátul hagytam az ostort, a csánkja felé nézett, kiküldtem körre és újra próbáltuk. Harmadik próbálkozásra elegem lett, csaptam egyet a földre és rákiabáltam, hogy ÜGET. Az utolsó körnél letettem az ostort és szóra dolgozott. Másik kézen is bepróbálkozott egyszer de elég volt annyit mondanom, hogy tovább, és egyből körre fordult. Sosem szerettem bántani a lovaim, igyekszem elkerülni mindent amikor meg kell ütnöm, de most sem bántottam csak a földre csaptam a lába mögé. Utána azért meghajtottam szabadon, de ott már nem volt kedve hülyéskedni. Egyszer fordult szembe, a szemébe néztem és elküldtem magamtól, véletlenül sem mozdult felém, aztán csak leadta a fejét és odakullogott hozzám.

2020. jún. 22. 21:29
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a join-upot is szépen megcsinálta múltkor, szóval szerintem csak tesztelni akart, hogy biztos úgy gondolom-e jónak, hogy ő van lent én meg fent. 4 éves kanca egyébként. Nem is csodálkozom, ha próbálkozik :)
2020. jún. 22. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!