Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Két ló össze szoktatása!?

Két ló össze szoktatása!?

Figyelt kérdés
Van egy 9 éves heréltem vettünk mellé egy ugyan akkora kancát aki fiatalabb. Viszont már két napja csak külön karámban vannak mert a herélt ágaskodik, hőköl és kapar ha közel engedem hozzá a kancát. Mi lehet ennek az oka!? Valami össze szoktatós tipp?? (A 110-es pónival mind a ketten jól kijonnek.)
2020. jún. 22. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a sárlást tolerálja rosszul. Vagy elfelejtette, hogy már nincs meg a teljes készlet, és ménnek gondolván magát, így udvarolna. Hagyd őket szomszédos karámban, hadd lássák-szagolják egymást. Ha már nem izgalmas az új ló, kézen is meg lehet próbálni. Ha megoldható, az sem baj, ha két lovassal együtt járnak terepre (még jobb lenne a pónival, úgy fest, ő a semleges zóna). De a másik, hogy láttam én már nem egy olyat, hogy két ló egyszerűen rühellte egymást.. Valamiért látni sem bírták a másikat. Emlék, unszimpátia... Ki tudja, mi megy végbe ilyenkor egy lóban?
2020. jún. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szomszédos karám, együtt munka, kötőféken esetleg óvatosan összeszagoltathatod.

Én csak úgy engedném össze ha nincs rajtuk patkó, le vannak jártatva, “védőfelszerelés” (takaró, ínvédő bármi) van rajtuk stb. és első alkalommal csak rövid időre.

2020. aug. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!