Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy lovam. (13 éves) 2...

Van egy lovam. (13 éves) 2 hete vásároltam. Annyi panaszom van, hogy fáj a háta. Ha végig húzom a kezem-ujjaim a gerincén, akkor kicsit össze roskad, csípőtájékon. ?

Figyelt kérdés
Helyesen van felnyergelve, nyeregemelővel. Az érdekelne, hogy valami külsőleg vagy belsőleg vitamin, krém segítene e? Vagy más?

2020. jún. 25. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egy dokinak kéne élőben látnia, onnan meg kérdés, hogy elég-e a megfelelő munka, futószár, izomépítés akár kiegészítővel, csontkovács, mezzoterápia, nyújtások, komolyabb fájdalomcsillapítás, gyulladáscsökkentés... Van hátra 8-10 éve a munkából, én a helyedben most rááldoznám ezt a pénzt és időt, hogy sok időtök teljen együtt kellemesen :)
2020. jún. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Két hete vásároltad a lovat. Adásvételi szerződés, lóútlevél, oltások minden rendben van? Kipróbáltátok? Akkor nem tűnt fel? Az eladó jelezte, hogy "esetleg fájhat a háta"?

Ha minden rendben volt az adásvétel körül, akkor fogadd meg, amiket #1 írt!

Csontkovács szuper gyakorlatokra meg tud tanítani, amit rendszeresen meg kell csináltok. Állatorvos pedig a fájdalmat csillapítja, esetleg röntgen is szóba jöhet!

Számomra az adásvételi szerződés pontossága az elsődleges!

Milyen fajta ló, mit csinált eddig? Iskola ló volt, netán galoppoztak, vagy bármilyen formában futott versenyszerűen vagy csak hobbi lovacska volt.

2020. jún. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Meg kellene állapítani, mitől fáj a háta, és azt kezelni. Ez állatorvos feladata, fordulj hozzá.
2020. jún. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mivel ismertem lovat ezért vettem meg. Galoppozott eddig.
2020. jún. 25. 18:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ültél is rajta, vagy csak "ismerted", Te is galoppoztál vele? Akkor nem volt baja?

Arról nem írtál, hogy milyen fajta, az adásvételi és a lóútlevél is minden rendben van?

2020. jún. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem ültem rajta.Magyar sportló. Persze, rendben vannak a papírok.
2020. jún. 26. 07:48
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Eddig nagyon jó tanácsokat írtak.

Először is doki, hogy mi a gond pontosan. Majd kitalálni, hogy mi ennek az oka (szervi gond, nem megfelelő nyereg, stb.). Ezután pedig kell megfelelő szakember/ek, aki/k ezt kezeli/k (masszőr, állatorvos, nyeregillesztő, stb.)

Ha most fáj a háta és nem foglalkozol vele csak rosszabb lesz és pár éven belül (vagy kevesebb) gondokat okoz lovaglás közben (ellenszegülés, merevség, stb), aztán pedig használhatatlan lesz a ló.

Azonban, ha most kezeled a gondot időt és pénzt nem sajnálva akkor rengetek szép évetek lehet együtt.

2020. jún. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy van a ló? Kapott valamilyen kezelést, ami segített rajta?
2020. júl. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kapott kezelést. Szteroid injekciót. Most azt kell, hogy monjdam, szinte probléma mentes.
2021. jan. 11. 11:04
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól van, örülök, hogy rendbe jött :)
2021. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!