Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell beugratni egy lovat...

Asdfghjklpoiuztre kérdése:

Hogy kell beugratni egy lovat vágtába? Tudtok ló nélkül végezhető gyakorlatokat amik fejlesztik az egyensúlyérzéket+ ülésjavító feladatok vágtához, hogy már nem az legyen a lényeg hogy fent tudjak maradni

Figyelt kérdés

(milyen segítségeket kell adni, milyen sorrendben)


Ha tudtok videót is küldenétek róla?


A válaszokat előre is köszönöm



#beugratás #vágtatanulás #helyes segítségek
2020. jún. 25. 21:19
 1/9 anonim válasza:
79%
Külső lábad a heveder mögé rakod és ott szorítod/adsz jelzést. Külső szár megtart belső szár enged. Én itthon guggolásokat szoktam csinálni. Nekem a gördeszka és görkori javított sokat az egyensúly érzékemen. Jó lovaglást!
2020. jún. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%

Attól függ mire van betanítva a ló, szájjal való csettintésre,vezényszóra

Azokon a lovakon amiken én lovagoltam mindegyiknek be volt tanitva, hogy vágta!

Ha elkiabáltad magad a ló hátán, hogy vágta! akkor az egyből elkezdett vágtázni

A vágtázás az egyik legkényelmesebb lovaglás, olyan érzés mintha hullámokon ülnél

A sarkadat leszoritod, a comboddal meg szoritod a nyeregbe vágta közben

2020. jún. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is átmozgatod a belső szárat.

Belső állítást lovagolsz közbe leülsz a seggedre, tol a csipő és a belső csizma hevedernél, külső csizma heveder mögött megszorít.


És egy jól belovagolt ló erre be ugrik vágtába.

2020. jún. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdezed az edződet? Lehet azért nem tanítja még a vágtát, mert nem ülsz fixen. Mondjuk úgyis futószáron kéne gyakorolni kengyel nélkül, aztán ha már megy kapaszkodás nélkül lehet próbálkozni a beugratás sál futószáron vagy körkarámban, utána szabadon. Ha nem jó az ülésed nem fogod tudni rendesen hajtani és vissza fog esni a ló. Főleg ha a lustább iskolóról van szó.
2020. jún. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Aki engem korrekt módon lepontozott a kommentemért az se ült még lovon ebben is biztos vagyok
2020. jún. 26. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
én nem pontoztam le senkit
2020. jún. 26. 08:44
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Fitnesz/jóga labdával is csinálhatsz gyakorlatokat, pl a térdeddel és a comboddal szorítod és a földtől meg elemeled a lábadat, ha jól megy akár rá is térdelhetsz vagy rajt ülni a tetején és mindkét lábadat elemelni a levegőbe. Szerintem ezek tudják fejleszteni az egyensúlyodat, és jól el is lehet vele szórakozni egy ideig.
2020. jún. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A vágtabeugratást egy félfelvételnek kell megelőznie, ami felhívja a ló figyelmét az új feladatra. Jobb lábra beugratás esetén a jobb oldali csizma és szár segítségével adj jobb állítást a lónak, míg a bal oldali szár feladata megakadályozni azt, hogy a ló a bal vállára essen. A vágtába ugratáshoz a lovas a külső csizmát kissé hátra veszi, megtartva a ló farát, és a külső hátulsó lábat a súlypont alá lépteti, amivel elősegíti a helyes lábra történő beugratást, és előre ható testsúlysegítséggel beemeli a lovat vágtába.

A vágtabeugratás közben gyakori hiba, hogy a lovas lefelé néz, ami meggátolja a helyes lábra beugratást, mivel ilyenkor a lovas súlypontja a belső első láb fölé kerül, megnehezítve a ló számára a helyes kivitelezést. Egy kis gyakorlással azonban megtanulható, hogy vállakra pillantás nélkül is megérezd, melyik lábon vágtázik a lovad - ennek készségszintű elsajátítása előfeltétele a magasabb szintű gyakorlatoknak.

2020. jún. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 nem tudom melyik volt a te válaszod amit lepontoztak, de az első kettő válasz nem jó. Tehát ezért lettél lepontozva
2020. jún. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!