Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az Andalúz jó ugróló ? És...

Az Andalúz jó ugróló ? És milyen előnyei vannak ?

Figyelt kérdés
2020. jún. 29. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ló függő ez a kérdés meg minden, de szerintem nem. Nem ugrósportra lett kitenyésztve a fajta.

Persze vannak andalúz lovak, akik jó stílusban ugranak, de nem igazán találkozhatsz velük egy 130as pályán.

Inkább díjlovaglásra, fogathajtásra alkalmasak az impozáns megjelenésük miatt.

2020. jún. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%

Hát nem ugrásra való.

Az előnyei azok, hogy jól néz ki, és fekete, ami mindenkinek tetszik, és nagyon sok pénzt lehet kérni érte...

Amúgy ha megnézed, semmilyen sport élvonalában nem nagyon szerepelnek andalúzok. Nem kifejezetten sportló. Mutatós fogatló, és mutatós hátas, de nem tör versenyzői babérokra.

Régebben dolgoztam olyan helyen, ahol voltak, és amúgy azok kedves, jó természetű lovak voltak, fogatban használtuk őket, és főleg rendezvényeken, bemutatókon, mert tényleg nagyon mutatósak voltak együtt.

Illetve mentek dámanyereg alatt, állítólag sokat használják erre.

Viszont a lábukkal elég sok gond volt, mert a dús bokaszőrük miatt télen, ősszel, nedvesebb időben nagyon hajlamosak voltak sömört kapni. Nagyon oda kell a lábukra figyelni, sárban, nedves alomban ne álljanak.

2020. jún. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kb olyan mint a fríz, nagyon szépek, fotózáson, showkban, filmeken nagyon jól néznek ki, de élsportbeli értéke nem nagyon van. Ugrani tudnak valamennyire, de inkább egy-egy méteres akadályra küldik, mint egy teljes pályára. Ha megnézed díjlovaglásban sincsenek teli a nagydíjak ezekkel a lovakkal. Bár indítottak barokk kategóriát, abban lehet velük találkozni. Fogatban is nagyon szépek, de egy versenyen a fürgébb sportlovak mellett fasor a sincsenek.

Hobbizni, bemutató ni nagyon jók és kb ennyi.

A bokaszőrről annyit, hogy ki lehet nekik szépen nyírni, de az esése és a fedőréteg hossza marad, így látványos de mégse mindig vizes, esetleg még fonni lehet nekik, akkor se tud úgy bepállani.

2020. jún. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem összekeverted a frízzel...

Egyébként majdnem mindegyik ló képes megugrani 40-50 centit, de az andalúzok tényleg nem ugrásra lettek "kitalálva"

2020. jún. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocsánat, a második válaszoló tévedett szerintem.
2020. jún. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#2 az andalúz nem csak fekete és nincs bokaszőre.


És több lovas sportban is helyt állnak, de ugróban pont nem.


Szerintem össze keverted a frízzel őket.

2020. jún. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon mutatósak, gyönyörűek, és ez díjlovaglásban előnyt jelenthet... Díjlovaglásban eredményesek (de leginkább instán...) Inteligensek, és könnyen tanulnak
2020. szept. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!