Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell megtanítani a lónak...

Hogy kell megtanítani a lónak a hátraléptetést nyeregből?

Figyelt kérdés

2020. júl. 1. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
A szárakat megtartod, nem húzod hanem "falat" képzel vele, hogy előre ne tudjon menni egy láthatatlan fal miatt és rázár a csizma.
2020. júl. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

#1 vagyok

azt kihagytam, hogyha hátralép akkor engedj a száron. Ezzel dícséred.

2020. júl. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ez egyértelmű lesz majd neki, ha előtte még sosem csinálta? Esetleg finoman és fokozatosan, de ne húzzak bele a szárba?
2020. júl. 1. 15:32
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Megállítod egyenes vonalon. A szárral meggátolod, hogy előrelépjen, léptetni kezd a csizma. Könnyen ráéreznek a lovak, csupán arra kell figyelned, hogy könnyen előfordulhat, hogy valamelyik irányba eltolja a farát, ilyenkor az azoldali lábaddal kell korrigálni (hátrébbveszed, odazárod), ha kell cserélegeted, a lényeg, hogy egyenes legyen. Az a jó, ha eközben a ló elengedett. Nyilván nem tudja, amíg nem csinálta, de általában jó segítségekre a kezdő lovak is gyorsan 'ráhibáznak', hogy ezt kell csinálni. Egy hátraléptetés 4 ütem, ha jól tudom (ebben nem vagyok biztos). Nem kell engedni a száron látványosan, tehát ne löttyenjen meg amikor hátralép, puha támaszkodást kell tartani. Ha elsőre kidobja a farát valamerre, akkor is dícsérd meg, mert hátralépett, ezen tudtok finomítani. Tehát ha jól csinálja, megdícséred és lépés előre. Sok sikert!
2020. júl. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!:)
2020. júl. 2. 09:44
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 a hátraléptetés 2 ütem akár az ügetés. Bal szár felvesz ,balcsizma zár,jobbszár felvesz jobb csizma zár . Felváltva félfelvételek mind két száron. Elejen rutintalan lónál segítség ha valaki lentről pálcálval hozzáér a szügyéhez,lábához jelzés céljából.
2020. júl. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Négyes vagyok. A négy ütemwt úgy értettem, hogy 3-4 lépést kell hátralépni, habár tudom hogy rosszul fogalmaztam.

Én eddig még nem találkoztam olyan lóval, akinek lenti pálcasegítségre lett volna szüksége.

2020. júl. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ma ki is próbálom amiket írtatok! :)
2020. júl. 7. 12:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!