Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Úgy érzem nekem sosem fog...

Úgy érzem nekem sosem fog menni, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Biztos sokan voltak már így, de úgy érzem nem fogok sose megtanulni vágtázni. Futószáron már csináltam párszor, de csak azért maradok fent mert a nyerget markolva tartom magam ott kb csak karból. Vagyis pontosabban a vágta, ha más hajtja a lovat és én csak arra figyelek hogy nyeregben maradjak még nem is olyan ördögi, de az a rettenet gyors ügetés a nagyobb mumus inkább, azt nem tudom kezelni és pánikolok. Egyszer le is estem mert megbotlott a ló de ez annyira nem gátol vagy tart vissza.

Csak nem tudom mit kéne csinálnom hogy jobban menjen a gyakorláson kívül. Nem érzem úgy hogy azt a gyors, rövid lépésű ügetést és a vágtát valaha is kiülöm magamtól/szabadon és kényelmetlen az egész. :(


2020. júl. 2. 02:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Gyakorlás és rutin kérdése az egész. Minél többet gyakorolsz, annál jobban ráérzel majd. Nehéz lekövetni a visszaeő kapkodó ügetést, de én úgy gondolom ez nem a te hibád ,hanem az edződé. Egy jólképzett ló és az őt futószárazó edző ezt mellőzni tudja a legtöbb esetben. Szóval ne legyél elkeseredve ha valamit többször kell gyakorolni. Ebben a sportban mindennek ez a kulcsa, hiszen nincs mindenre egy leírás, hogy mit hogyan csinálj és akkor minden jó lesz. Azon múlik, hogy milyen hamar érzel rá és kapod el a fonalat. Ebben a helyzetben próbálj arra figyelni, hogy a súlypontod a helyén maradjon, ne essen előre, mert az okozhat bizonytalanságot és kieshetsz a ritmusból. Fontos, hogy laza derékkal mindig kövesd a mozgást, illetve térd és lábszár tartással fixálhatod a lábaidat , ezáltal az ülésedet.
2020. júl. 2. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Nyeregben vagy szőrén ülve meg a lovat szoritod a combod a ló oldalához és akkor nyugodtan vágtázhatsz

Egyébként a vágta az a jellegű mozgás a ló részéről ahol a legkevesebbet dobál a ló, olyan a vágta mintha hullámokon ülnél

Az ügetés sokkal kellemetlenebb ezért kell ügetéskor le - fel mozogni a lóval együtt

2020. júl. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Várom már a "rajtam gyakorolhatsz" kommenteket... 😂
2020. júl. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Valahol a ló képzettségébem is hiba van. Ha a vágtát tanítom, akkor nem hagyom ügetésben elgurulni a lovat még futószáron sem, mert az tényleg agyhalál. Kérd meg az oktatódat, hogy lépésből ugrassa be, mert az elején sokkal egyszerűbb. A másik az, hogy Lovagolj sokat kengyel nélkül ügetésben is. Igyekezz ne karból tartani magad, hanem combból, mert később a szárba fogsz kapaszkodni vagyis a ló szájába. Amíg nincs fix ülésed, szóval kapaszkodás nélkül nem megy a tanügetés, a könnyű ügetés és a vágta, addig kell gyakorolni futószáron, mert a beugratás segítségei se lesznek pontosak, ezért fog a ló gyors ügetésben "elgurulni" .

Ha fix az ülésed, akkor az se fog megviselni, ha a ló vissaesik ügetésben, mert még ez szokott nagy mumus lenni, hogy megváltozik a ló mozgása hintából, rázósra és sokan nem tudják kiülni, ezért esnek le.

Szóval a vágtát kengyel és kapaszkodás nélküli ügető munka előzze meg.

2020. júl. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Az a baj, hogy a nyerget markolva előregörnyedsz, kuporogsz a lovon. Ebben a tartásban nem tudod jól tartani az egyensúlyodat.


Hátrább kell dőlni, és akkor egyensúlyban maradsz :)

2020. júl. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Nekem anno azt úgy tette egyszerűbbé az edzőm, hogy azt mondta, képzeljem azt, hogy a fenekem egy szivacs, és hátulról előrefelé törlöd a nyerget vele. Nekem ez anno nagyon megkönnyítette a dolgot.
2020. júl. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Próbáld úgy fogni a nyerget, hogy a külső kezeddel az első nyeregkápát, a belsővel a hátső nyeregkápát vagy a nyeregemelő végét fogod. Így nem görnyedsz előre. Lazítsd el a csípődet, és a legfontosabb hogy ne stresszelj rá, mert annál feszesebb lesz az ülésed, és annál jobban pattogni fogsz.

Attól tartok képzetlen lovon ülsz, de ezek a legjobbak, amit tudsz tenni.

2020. júl. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk az oktatóddal kéne ezt megbeszélni ott akkor. Mivel neki kéne megmondania, mit hogyan csinálj. A tanügetés megy neked futószáron kengyel és kapaszkodás nélkül?
2020. júl. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tanügetni tudok simán minden nélkül, pályán is szépen megy, nem pattogok stb. Egyik ló sem kimondott iskola ló, vagyis na, nem automata kategóriák viszont szóra stb hallgatnak és futószáron is jól dolgoznak. Viszont akin tanulom - legtürelmesebb és legkedvesebb közülük - borzasztó kényelmetlen vágtában meg ügetésben is, de összeszoktunk már ügetéshez szóval ott gond nincs. Csak nagyon rázós, sietős vágtában, ilyen úgymond a "stílusa". Edzőmmel is beszéltem, majd kipróbálok több dolgot is amit javasolt/mondott de itt is gondoltam hogy kérek pár tippet de nem igazán azt kaptam amit vártam, nem jól kérdeztem.
2020. júl. 3. 14:27
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
A rázós, sietős nem a ló stílusa. Azt jelenti, hogy nincs megfelelően idomítva.
2020. júl. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!