Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Úgy érzem nekem sosem fog...

Úgy érzem nekem sosem fog menni, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Biztos sokan voltak már így, de úgy érzem nem fogok sose megtanulni vágtázni. Futószáron már csináltam párszor, de csak azért maradok fent mert a nyerget markolva tartom magam ott kb csak karból. Vagyis pontosabban a vágta, ha más hajtja a lovat és én csak arra figyelek hogy nyeregben maradjak még nem is olyan ördögi, de az a rettenet gyors ügetés a nagyobb mumus inkább, azt nem tudom kezelni és pánikolok. Egyszer le is estem mert megbotlott a ló de ez annyira nem gátol vagy tart vissza.

Csak nem tudom mit kéne csinálnom hogy jobban menjen a gyakorláson kívül. Nem érzem úgy hogy azt a gyors, rövid lépésű ügetést és a vágtát valaha is kiülöm magamtól/szabadon és kényelmetlen az egész. :(


2020. júl. 2. 02:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
38%
Esetleg másik lovon nem tudod megpróbálni?
2020. júl. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ez a sok idióta barom innen megállapítja a ló es az oktató képzettségét. Kezd azzal a lovaglás elsajatítasát ,hogy nem olvasod el ezen az okdalon a rengeteg kókler véleményét akik szerint az első nehézség azt jelenti hogy szar képzetlen a ló és az edző hibája minden így 2. Mondat után.


Sok egyensúly javító gyakorlat szükséges,a kengyelnélküli munka egyedül ami innen értelmes ,azt javaslom. A ló azért is siethet,"rohanhat" mert esetleg a te ülésed szétesik,nem vagytok egyensulyban,"menekül" alólad ennek hatására,de ez egy képzett lovon is megesik ha szétütöd a hátát. Másik marhaság h a térdeddel szoríts

.. felejtsd el,helyesen a térded lazán tart/zár csak és a comb,vádli szorít . Ahogy erősödik a lábad (vádlid,combod) úgy egyre jobban tudod majd lábbal"átkarolni" a lovat és egyre kevesebbet fogod használni a kezedet,ekkor lesz tényleg zárt az ülésed és kifogod tudni ülni. Sok gyakorlás,nem kell feladni de ne várd egyik óráról a masikra.

2020. júl. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!