Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen földről végezhető...

Milyen földről végezhető feladatok vannak?

Figyelt kérdés

Vannak ötleteim, 1 hetet " el kell ütnöm" földi munkával mert lifeg a patkónk és nem lenne jó elhagyni bár így is esélyes.


Ilyeneket gondoltam, hogy hátraléptetés, oldalazás, eleje és hátulja körüli fordulat.

Esetleg pacsi ami még egyszerűbbnek tűnik illetve, hogy szaglásszon (ha jól tudom pipálásnak hívják) kézjelre.


Illetve gondoltam a meghajlás egyik fajtájára, ahol nem kell letérdelnie csak pucsít és bedugja a fejét a lábai közé. Szerintem ez nagyon aranyos viszont ezt munka előtt is lehet végezni vele? Nem szeretném meghúzni az izmait mert nincs bemelegedve, tehát ha munka előtt ezt nem ajánlott kérlek írjátok meg és akkor majd ha visszatér a munkába akkor kezdjük el.


Illetve milyen jutalmazási módszert használjak? Mindenképp apránként szeretném tanítani, tehát megvan, hogy mit és hogy, de arra lennék kíváncsi, hogy esetleg klikkerrel könnyebb lenne, vagy csak sima jutifalat és pihi meg dicséret legyen jutalom. Kinek mi vált be jobban.


2020. júl. 5. 06:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy hallottál-e a Pat parelli féle 7 játékról, (neten fent van) de az elég jó, ha el akarod ,,ütni" az időt. Ezen kivül hasznos is, lényegében természetes lókiképzésszerűség. Az hátulja és az eleje körüli fordulat nagyon hasznos, ezt ugye lóháton is tudod majd hasznosítani. Az idegrendszerét is mondjuk erősítheted, pl műanyag zacskón átvezeted, stb... A természetes lókiképzők szerint nem szabad jutifalival jutalmazni, mert ugye a fű se fut el a ló elől... Na most a legtöbb ló nem érzi kifejezetten nagy dícséretnek a simit, szoval nyugodtan adhatsz neki jutifalit , mi is azt adunk... :D amugy sztem érdemes olyanokat gyakorolni amit lóról is tudsz csinálni, amiket irtál azok is jók. :)
2020. szept. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!