Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Heti 1 órával mennyit lehet...

Heti 1 órával mennyit lehet fejlődni? Milyen gyorsan jutnék el a vágtáig?

Figyelt kérdés

Kb 2 éve lovagolni kezdtem, aztán abba is kellet hagynom, anyagi okok miatt. (a kutyánk elég öreg volt, és rengetegszer kellet gyógyszeresen kezelni/műteni/ beavatkozni, ami igazán leterhelte a szüleim pénztárcáját). Egy ideig próbáltam saját, zsebpénzből járni, de az én pénzem is véges volt.

Így hát abbahagytam. Most kb 1 éve nem lovagoltam, de nagyon hiányzik. A hely ahova jártam elég drága volt (3500/ fél óra) így egy olcsóbb után néztem. Itt 3500 egy óra.

Ügetésig jutottam (futószáron), könnyű ügetés megy (nagyjából) a tanügetés viszont nem.

Ha ilyen tudással heti 1x egy órára járnék lovagolni, azzal fejlődnék eleget? És menyi idő lenne eljutni vágtáig? Esetleg a szabadon lovaglásig? És a kissebb akadályokig?

Előre is köszi



2020. júl. 5. 10:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
23%

Heti egy lovaglás az kevés

Inkább gyűjts pénzt és menj el egy ottalvós lovastáborba két három hétre

Ott naponta kétszer van lovaglás délelőtt meg délután, a kezdőknek karámban futószáron, a haladóknak meg már a szabadban szintén karámban nyeregben

Ügetést én egy fajtát ismerek az életben nem hallottam még kétfajta ügetési módról de szerintem felesleges is belemenni ennyire a lovaglásba

Ha tudsz a lóval szőrén megülni vagy nyeregben irányitani - ügetni - vágtázni az már bőven elég hacsaknem akarsz zsoké lenni

2020. júl. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Én ~6 éve kezdtem lovagolni, egy 2 évig csak futószáron ügetgettem, mert egy ratyi helyre jártam. Aztán átmentem valahova, ahol már elengedtek, de egyszerre kb. 8-9-en mentünk, tehát 0 fejlődés. Aztán kipróbáltam egy westernes helyet, az nem jött be.

3 éve találtam rá a legjobb lovira a környéken, Oda jártam 1 évet, majd a következőt (tavalyit) kihagytam, mert sulira kellett koncentrálnom. Az ottani első évemben tanultam vágtázni, a mostani évben engedtek el, kb 3-4 hónapja tanulok ugrani. Ott van felestartásban egy lovam is már, vele készülünk majd revre jövőre.


Tehát igazából szerintem nagyon sok múlik az oktatás szintjén, mert lehet, hogy valahol eldöcögsz ügetésben egy évet, és megunod, de lehet, hogy egy csodás lovardát fogsz ki, ahol normálisan oktatnak, csak veled foglalkoznak az órán (mert fejlődni úgy lehet a legjobban), és tisztelnek, egyenrangúan foglalkoznak minden lovassal.


Ha heti egyszer mész, és már van egy alap tudásod, szerintem fél éven belül tuti eljuthatsz a vágtáig. De ez a te teljesítményeden is múlik. Ha már biztosan ült minden jármódban, akkor mehetnek a kisebb akadályok, rudak, és innen már megvan:D

Esetleg kimehetsz segíteni a lovardába a lovak körül, addig is tanulsz róluk pár dolgot.


Szorítok, hogy összejöjjön, amit szeretnél, sok sikert a lovazáshoz!

2020. júl. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

2. vagyok.



Az első jó nagy butaságot mondott.

Az ügetésnek több fajtája van, mindegyiket tudnod kell, hogy normálisan tudj lovagolni. A lovastáborokban pedig nagyon sok gyerek jut egy lóra naponta (főleg ha de. du. is mennek!), képzelheted, mennyire lenne hasznos. Persze, jó a lovak körül lenni olyan sokáig, de feljődés szempontjából nem egy táborban kell megtanulni lovagolni.

2020. júl. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%

Én már két hét után vágtáztam vezetőszáron, nem kell túlbonyolitani a dolgot

A vágtázás az az egyik legkönnyebb lovaglási forma a nagy sebesség ellenére sokkal nehezebb megtanulni ügetni mint vágtázni

2020. júl. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
15%

első vagyok

Egy olyan táborban ahol vállalnak oktatást ott van elég ló meg idő is a lovaglásra

Rossz helyekre jártál ha kevés volt az idő egy lovat megülni

Egyébként nem kell a lovakat megtoszni csak felülni rájuk és lovagolni rajtuk te kis buta

2020. júl. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%
Egyéni. Én életemben egyszer ültem lovon és tanították a vágtát, csak nem tudtam átváltani rá. Lépés, ügetés az ment.
2020. júl. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Az első nagy baromságokat mondott. Ha csak úgy felülsz, és lovagolod (ráadásul úgy értettem, hogy még nem vagy tapasztalt), rontasz az egész helyzeten. Egy jó oktató átad mindent elméletben, amit majd tudsz hasznosítani a gyakorlatban is. Tehát nem enged el túl hamar, nem kapkodja el a dolgot, de nem is fogsz egy évig futószáron lenni. Ez változó, szerencse(meg hát ma már pénz is) kell a jó oktató kifogásához, aki megtanít rendesen az alapokra, ahonnan tovább tudsz majd fejlődni;)
2020. júl. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok

Szerintem a heti 1 kevés, legalább heti 2őt próbálj meg beiktatni a hetedbe, plusz ha csak úgy van időd, menj ki a lovardába, kérdezd meg tudsz-e valamit segíteni(mindig van valami munka+megtanulod a lovak körüli munkát is)

2020. júl. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%
szia! ez teljesen lovardától függ. Az én oktatóm nagyon képzett és 6 hónap alatt heti 1 óra lovaglással terepre kerültem és teljesen biztos voltam minden jármódban. Ez inkább ember, oktató függő. Nálunk volt olyan akinek másfél évbe került az hogy kijusson pályára mert nem ment neki az ügetés de volt aki 3 alkalom után olyan gyönyörűen csinált mindent mintha már nagyon régóta ezt csinálná. Sok sikert a lovagláshoz!
2020. júl. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Függ lovardától és egyéntől.
2020. júl. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!