Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Ti mit csináltok egy...

Lovasok! Ti mit csináltok egy 1 órás karámos edzésen?

Figyelt kérdés

A kérdést azért írtam ki, hogy legyen egy kis összehasonlítási alapom, hogy másik lovardákban hogy megy ez.

Mindenki válaszát nagyon szívesen olvasom, de elsősorban olyanoktól várnék, akik biztosan ülnek és irányítanak vágtában is, de még nem ugratnak és nincs saját lovuk.

Nem muszáj, de örülnék, ha kort és óradíjat is írnátok, amennyiért ti lovagoltok.

Nagyon szépen köszönöm előre is!


2020. júl. 5. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Karámos? Mármint pályán folyó edzést?

Idomító, ülésjavító munkát csinálnék pl. ha először lovagol az illető a helyen.

Azon kívül meg amit a ló és a lovas igényel, mert minden pályán lovagláskor nem lehet ugyanazokat csinálni, vagyis nem egészséges.

2020. júl. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én 17 vagyok, 3900 forintért lovagolok.

Jároiskolázunk, illetve a REV szintig próbálunk eljutni. Sok alakzatokat lovaglunk és sok a feladat.

2020. júl. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
4000 egy óra, patanyomfigurák, alap idomítást tanulunk (vállat be, farat be, combravalót, eleje körüli fordulat...) cavalettizünk, amikor szükséges ülésjavítást csinálunk. Minden alkalommal van kengyel nélküli munka, illetve ha van, ügyességi versenyre készülünk (akadályokat gyakorlunk, ha a díjlovas számba indulunk akkor a programot vagy egyes elemeit csináljuk). Szerintem abszolút megéri, egyáltalán nem unalmas.
2020. júl. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

19, 2500 egy ora de altalaban kicsit tobbet vagyok/vagyunk ha jo az ido :)

Elso fel ora foleg sima lepes, ugetes, vagta, kozben egyszerubb dolgok mint kigyovonal, fellovarda es hasonlo. Aztan jaroiskola, kulonbozo dijlovas programokat is csinalunk de mindig valtozatos. Vege fele szoktunk kengyel nelkulizni is, elejen az elso 20-25 perc az lazabb, bemelegitos :)

Edzes utan en szoktam maradni is tovabb mert nagyon joban vagyok az edzovel, par napja ott maradtam lovakat furdetni/samponozni, volt olyan is hogy felvagtunk repakat es a kedvenc lovamat tanitgattam trukkokre :D

Nagyon szeretem, bar persze kicsit szerencses vagyok hogy barinok lettunk es ilyen hangulatos a dolog.

2020. júl. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát! Így utólag gondoltam bele, hogy egy fontos kérdés lemaradt: hányan vagytok az edzésen, de nem baj😅

Elgondolkodtatóak voltak a válaszok: árilag nagyjából ugyanott vagyunk, viszont úgy tűnik ti jóval többet csináltok az edzéseken :c

Köszönöm még egyszer!

2020. júl. 10. 11:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 edző egyszerre 1 vagy nagyon max 3 lovassal foglakozik, de akkor már mindegyik haladó. 3-as voltam.
2020. júl. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jelenleg max 2 lovas van a pályán, de egy másik loviba 6-7 ló volt a pályán és elosztásban lovagoltunk nem vonatoztunk
2020. júl. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, a kimaradt kérdésre is a válaszokat!😊

Nálunk sajnos 4-5 lovas szokott lenni a pályán, ritka amikor kevesebb. Nem vonatozás, ami megy, de rám sajnos szinte mindig kevesebb idő jut :c azért is, mert egy edzésen vegyesen vannak versenyzők, akik díjlovasok, vagy díjugratósok, meg én, aki még nem versenyzek.

2020. júl. 21. 12:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Én westernes vagyok, de azért leírom nálunk milyen egy átlag edzés.

Minimum négyen szoktunk lenni a pályán, amit én személy szerint szeretek is, ha minél többen vagyunk, mert így az is egy plusz kihívás, hogy figyelni kell a másikra, kerülni, stb.

Először lenyújtom a ló nyakát állásban mindkét oldalra nyeregből.

Ezután megyek pár kör lépést, majd elkezdek könnyűügetni amíg azt nem érzem hogy bemelegedtek a ló izmai. Ezután tanügetek, összeszedem a lovat, tempókat váltok, rudazok, szlalomozok, vagy kiskört gyakorolok, vagy vállat el-t.(utóbbit lépésben is) Az edzés utolsó negyed órájában pedig vágtázni szoktam, itt is variálom a tempókat, kisebb nagyobb köröket csinálok, vagy csúszó stopot gyakorolok.

2020. júl. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!