Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, hogy lovam ne...

Mit csináljak, hogy lovam ne legyen ennyire ló imádó?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves heréltem de iszonyú ló imádó. Nem tudok vele egyedül kimenni lovagolni mert nyerit és menne vissza a többi lóhoz. Nem tudom futószárrazni csak ha 10-20 percet őrülten vágtázott körbe-körbe és lehiggadt. Mit tudnék tenni?
2020. júl. 7. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Fegyelmezni
2020. júl. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Fegyelmezd, vívd ki a tiszteletét is a bizalmát.
2020. júl. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Jól írták előttem.

Tisztelet és bizalom, amit sok idő, türelem és munka kiépíteni. Ez az egyedüli terepezéshez az egyik legfontosabb.


Az hogy rongyol a futószárazás elején valamilyen szinten természetes. Te is örülnél, ha végre kimehetnél a boxból mozogni. Mozgasd többször vagy legyen karámban/legelőn napközben. (Ha ez nem segít akkor tovább lehet lépni, hogy mi a gond.)

2020. júl. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Fél rideg tartásban van legelőn egy kancával és egy herélttel így tud mozogni nap közben is. Az igaz, hogy nem rég óta van velem mondjuk..
2020. júl. 7. 22:29
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az van, hogy rohadtul leszar a lovad, nincs bizalom, nem tisztel. Ne hagyd a futószár elején rongyolni, mert ebből leszek a húzódások, meg a több hetes boxfogság.

Inkább foglalkozz vele többet földről, próbáld meg elérni, hogy bízzon benned, hogy te vagy a ménes amikor ketten vagytok, illetve te vagy a vezető. Amikor lovagolod legyél határozott, figyeljen rád, aktívan használd a csizmát, kezedet, ha nagyon izgága nyugodtan csípj oda neki. Legyél mindig következetes, amikor nyugodtan dolgozik, akkor jutalmazd.

2020. júl. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sztem minden ló lóimádó. Társas lények, csapatban érzik magukat biztonságban. Igazuk volt az előttem szóloknak, egyetértek teljesen. Fegyelmezd, légy vele határozott. Nekem nem teljesen világos, hogy nyerít és menne vissza - az ok de ha határozottan ellovaglod ilyenkor akkor mi van? Mert az enyém is nyerít és menne vissza, az első pár méteren, de könnyen meg tudom győzni, hogy most más móka van. De ha teljesen behisztizik ilyenkor (és ezért vágtázik futószáron??) akkor én fokozatosan szoktatnám, elvinném a többitől először kicsit, aztán vissza, aztán megint kicsit többet stb. Hogy lássa nem hat a hiszti, mert el kell menni, DE visszajövünk (eleinte hamarabb aztán később). Esteleg legeltetném kint egyedül stb. Meg fogja tanulni. Vannak lovak amiket nehezebb elvinni a többitől, írtad, hogy nem régóta a tiéd, az is lehet, hogy eddig mindig csak más lovakkal ment együtt és azt szokta meg - de ne ijedj meg tőle, ne hagyd rá! Sok sikert!
2020. júl. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagy küzdelem után eltudok vele menni terepre mert rá veszem viszont ilyenkor sokkal ilyedősebb és makacsabb is. Pályán viszont nem tudok normálisan dolgozni vele. Közel van a kifutóhoz. Viszont mind a 3 ló az enyém és eggyel sincs ilyen gondom. Pedig hidegvérű a többi melegvérű van angol telivér is és ő sem ennyire temperamentumos.
2020. júl. 8. 11:27
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Ez nem lóimádat, hanem ménesi ösztön. Sok értelme volt lovat venned, ha fogalmad sincs, hogyan kezeld ezeket a helyzeteket. Kérd szakember segítségét, akinek elmondod, hogy síkhülye vagy a lótartáshoz, úgyhogy az alapokat is magyarázza el, tanítsa meg neked.
2020. júl. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Drága utolsó! 4 éve tartok már lovakat probléma mentesen.. Szerintem kifejtettem, hogy sajnos ilyennel nem találkoztam még így bátorkodtam feltenni a kérdést mi bennem forgott napok óta szimplán olyan céllal, hogy hátha valakinek lenne ötlete vagy van aki szintén hasonló helyzetben van. Megnéznélek azért, hogyan bánsz egy roppant akaratos és temperamentumos kb. 900 kilós lóval.. Nem egy kis póni :) ha ő nem akar valamit nem olyan könnyű ám rá venni.. Szerintem így bután beleszólni felesleges volt a témába.. Jó öreg lovasoktatóm is feladta a küzdelmet a lóval mert még ő sem látott ilyet. Hidd el nem csak neked fordult meg a kis fejedben "szakember" bevonása a dologba de a legtöbben nem vállalják a konkrét ok, hogy senki nem szeretne meghalni vagy az első probálkozásnál úgy megijednek a lótól, hogy többet nem jönnek. Ehhez hozzá tesz, hogy a ló egy gazdás nehezen fogad el bárki mást.És sajnos ki kell ábrándítanom ez már nem ménesi ösztön. Drága szakemberek álltal kifejezve!
2020. júl. 9. 09:57
 10/12 anonim ***** válasza:
24%
Egygazdás, kemény lovam van, aki emberrel a hátán is hanyattvágta magát, ha nem az történt, amit ő akart. Szóval igencsak tudom, miről van szó. És továbbra is tartom magam ahhoz, hogy alkalmatlan vagy hozzá, és az sem szakember, aki feladja a küzdelmet, mert nem látott még ilyet XD
2020. júl. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!