Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért mássza a herélt a sárló...

Miért mássza a herélt a sárló kancát?

Figyelt kérdés
2020. júl. 14. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ö s z t ö n
2020. júl. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem tudja magáról, hogy herélt és nem tud már nemzeni. Hajtja az ösztön
2020. júl. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos lovagolhatatlan lett.. Lovassal is csak a kancára koncentrál. Nem láttam még heréltet aki ilyen csődörös viselkedéssel bír.
2020. júl. 14. 10:15
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincs olyan esetleg, hogy rejtett heréje lenne a lónak? Mert én herélten vettem, viszont már alapból is csődörös viselkedése volt.
2020. júl. 14. 10:19
 5/10 anonim ***** válasza:
De lehet olyan, vagy akkor is előfordulhat ha későn lett kiherélve.
2020. júl. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet rejtett heréjű, egy egyszerű ultrahangos vizsgálat megmondja.

De szerintem nem valószínű.

Mennyi idősen lett herélve? Ha már ivaréretten herélik, és már felvette a csődörös viselkedést addigra, akkor a herélés ezen csak csökkent, ha egyáltalán... főleg, ha fedezett is herélés előtt. Ilyenkor sokszor van, hogy ugyanolyan ménjellegű a viselkedése, sőt, párzani is képes, csak nyilván nem termékenyít.

A mének viselkedését részben a hormonok adják, de részben egy bevett szokás is náluk. Ha már kialakult nála, akkor a herélés nem szünteti meg.

2020. júl. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a mellékheréket nem szedték ki, így megmaradt a csődörös magatartás.

Illetve ha nem rég lett kiheréltetve, akkor lehet hogy nem jöttek még ki belőle a hormonok, nagy általánosságban kell hozzá fél év, én úgy tudom.

2020. júl. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy eres maradt.

Előfordul és ilyenkor a ló ugyan úgy csődörként viselkedik.

Ettől függetlenlmül nem szabad ráhagyni a hülyeségeit, egy csődört is elkell tudni lovagolnia egy jó lovasnak.

2020. júl. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Meg kell nézetni dokival, meg addig is nevelni kell. Ha rá van hagyva, akkor persze, hogy megy a kanca után.
2020. júl. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Igaz-e, hogy a mén mindig elveszti viselkedésében ménre jellemző tulajdonságait a herélés következtében?

Nem igaz. A heréltek egy kis része a későbbiekben is mutat esetenként (főként sárló kancák közelében) ménre jellemző viselkedésformát. Ritkán akár az is előfordulhat, hogy a herélt felugrik a sárló kancára és megpróbálja befedezni, esetenként fedező mozdulatokkal, a hüvelybe való behatolással. Természetesen ezekből a próbálkozásokból, „aktusokból” nem lehet csikó, hiszen a herélt már nem rendelkezik spermiumokkal. Bizonyos heréltek más heréltek vagy mének irányában is hajlamosak ménszerű viselkedést mutatni. A heréltek döntő többsége ezzel együtt valóban „heréltként” viselkedik, nemi érdeklődését, ill. a szociális kapcsolataiban ménre jellemző viselkedésformáit elhagyva."


Ezt belinkeltem neked egy állatorvosi oldalról.

2020. júl. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!