Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan ne érezzem magam...

Hogyan ne érezzem magam szétszórtnak lovaglás közben?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el ugratni (ha lehet annak nevezni amit majmolódok😂) szerintem olyan 5 alkalommal volt eddig. Még nem döntöttem el, hogy díjugratásra fogok fókuszálni végleg, de egyelőre ezt próbálom ki. Lényeg, hogy bemelegítés után, ha egy konkrét feladatom van (beugratások, rudak) mindig borzasztó szétszórtnak érzem magam... nem úgy jönnek ki a dolgok ahogy kéne, pedig van amelyiket már hónapok óta próbáljuk. Ha nagy ritkán felállítanak egy kis akadályt, akkor káoszt érzek, mikor ott vagyok nem tudok arra figyelni, hogyan üljek vagy a távolságra, pedig folyamatosan mondják, mit és hogyan. Nem érzem azt a folyékony mozgást, nem tudom eldönteni, ez jó érzés volt vagy sem. Persze mondják hogyan és mit hibáztam, de nem érzem. Nagyon bénának látom magamnak, amit csináltam. Most ennek nem tudom mennyi értelme van, és az okát hogy ide kiírtam, egyszerűen csak úgy érzem kellett. Vajon ez azért van mert még keveset csináltam? Vagy egyszerűen nincs meg ami kell?

2020. júl. 25. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen csak sok ez a rengeteg új információ az agyadnak, ami az ugratással jár. :D Ennek következtében érzed a szétszórtságot, mert egyszerűen nem tudsz ennyi mindenre figyelni/ennyi mindent befogadni egyszerre. Adj egy kis időt magadnak, hogy megszokd az újat, a helyedben még nem mondanék le róla. Ez nem azt jelenti, hogy nem neked való vagy nincs tehetséged hozzá, egyszerűen csak még minden új. :)
2020. júl. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Amikor még jó régen kezdtem én is eszméletlen szétszórtnak éreztem magam/az voltam. 12-évesen annyira lefárasztott az ugrás, hogy gyakran a pályát kevertem, vagy nem tudtam odafigyelni arra, hogy a másiknak ne legyek útban stb. . Ma már olyannyira hozzászokott az agyam, hogy elég egyszer elmondani nekem egy akár 14-15 elemes pályát, vissza tudom mondani gyorsan. Már sokkal apróbb részleteken van a hangsúly, ezek a dolgok eltörpülnek, de régen nem voltam elég érett hozzá. Szerintem emiatt nem kell aggódnod, kitartás!
2020. júl. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lovaglás előtt gondold át fejben, hogy mit és miért fogsz csinálni. Tedd sorrendbe a dolgokat, és a lovon a sok inger között könnyebb lesz koncentrálni.
2020. aug. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!