Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 8 hónapos kimaradásom hogyan...

8 hónapos kimaradásom hogyan hozhatnám be?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 7 éve lovagolok, tavaly edzőm megkért, hogy lovagoljak be egy teljesen nyers pónit (Welsh jellegű) én pont jó voltam a méretéhez mind magasságban mint súlyban szóval elvállaltam. Télen pont a versenyszezon előtt kivitt a pályáról és nem tudtam megtartani aztán a sokadik bakolás uatn a betonon a patamosó előtt megcsúsztunk a jégen én leestem, nagyon meghúztam a hátam és a derekam és megzúztam a könyököm és a jobb térdemben valószínűleg megrepedt egy kicsi porc, utána kiderült, hogy porckopásom van mind a két térdemen szóval szüneteltetnem kellett a lovaglást, viszont a lovarda elköltözött, tőlünk kocsival 45-50 percnyi távolságra így nem volt megoldható, hogy kimenjek, a karanténban allergiás lettem a gyógyszeremre és nem fogadott minket az orvosunk szóval sokat romlott a térdem állapota de 8 hónap után lehetőséget kaptam, hogy újra lóra üljek. (azóta sajnos megint 3 hónapja nem ültem lovon) A teljesítményem nagyon rossz volt, már a sírás kerülgetett mert egyszerűen nem tudtam normálisan lépni sem, a tanügetés ritmusát sem találtam el. Egyszerűen nagyon elkeseredtem, hogy 8 hónap után ennyire rosszul teljesítettem. Nemrég kaptunk időpontot az orvoshoz és kiderül, hogy sportolhatok e majd a térdemmel. Ha igen lesz a válasz, szerintetek szinte a nulláról mennyi idő alatt hozhatom fel magamat ahol tavaly tartottam?

2020. júl. 28. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy év alatt nem kerültél a “nullára”, csak kicsit elszoktál a lovaglástól. Ha újrakezded és intenzíven jársz pár hetet szerintem visszarázódsz és ott folytathatod, ahol abbahagytad. :)
2020. júl. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsan vissza fogsz tudni rázódni, ne keseredj el!

A lényeg hogy próbáld élvezni, ne feszülj rá. Örülj, hogy újra tudsz lovagolni.

2020. júl. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi év lovaglás után néhány alkalommal utol fogod érni magad :)

Volt már olyan lovasom, aki 10 évet hagyott ki, az első pár alkalom erősen ismétlés volt, meg futószár, de nagyon látszott rajta, hogy sok időt töltött lóháton. Nem emlékszem hogy pontosan hány hét volt, mire minden ment neki, amit előtte tudott.

Szóval nyugi, nem sok idő és visszarázódsz. Jobbulást a térdednek!

2020. júl. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Shetlandi533 válasza:
100%
Hali! Én 6 hétig nem ülhettem lóra, és nagyon meglepett, hogy azt a lovat amivel azelőtt simán lovagoltam, galoppozgattunk is párszor, alig tudtam irányítani. 4-5 óráig fél óra alatt meghaltam, de aztán pedig simán visszaszoktam, szerintem egy 10-15 órával számolj maximum :)
2020. júl. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!