Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, ha a lovam...

Mit csináljak, ha a lovam feszült más lovak jelenléte nélkül?

Figyelt kérdés
Kb. 8 hónapja a társam ez a ló. Általában kis csapatokban vannak kis karámokban, de van egy nagy legelő is, ahova hétvégente engedik ki őket. Eleinte a ló megközelítése és megfogása is problémát jelentett, mert folyton menekült előlem. Napokat töltöttem a legelőn, hogy ez a probléma megoldódjon. Eleinte csak követtem, ha megállt akármilyen messze voltam tőle én is megálltam, aztán messzebb mentem tőle. Utána már egészen közel engedett magához, ilyenkor egy érintés után elsétáltam tőle. Aztán a nyakához érintettem a kötőféket és végül ment a felrakás is. Ilyenkor ha kihozom a legelőről teljesen megbolondul. Befeszül és keresi a többi lovat, mindezt a patamosóban (a kikötés így természetesen nem opció). Próbálok neki feladatot adni: lekérem a fejét, körre küldöm, hogy a mozgás közben könnyebben megnyugodjon, megállítom, hátraléptetem. Ez általában bejön, de egy idő után ordít utána a másik ló, akit nem lát, de hall. Ezután ő is ordít neki és ismét befeszül. A pályán folyamatosan kifelé figyel, nincs ott fejben. Kb 1 hónapja kezdtem vele érdemben a földi munkát, sok tekintetben érzem a fejlődést, de ez valamiért jelenleg egy fekete folt számunkra. Biztosan javul ez a dolog majd, de ha bárkinek van egyéb ötlete, tanácsa szívesen olvasnám.

2020. aug. 3. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Talán megpróbálhatnád vele a csatlakozást, gyakorolhatnád vele a földről való munkákat. Amikor a többi lóra figyel akkor legyen nagyon sok csizma, tartsd meg a fejét és mozdítsd át a zablát, mindig előre felé lovagold, ne léptesd ilyenkor hátra mert rászokhat arra hogy megáll a lovaknál és nem lép hátra, vagy túlságosan tolat. Amikor hisztizik a másik lóra lovagold ki előre, tehát ha be vagy belegítve vágtáztasd ki, ha ügetsz akkor nyújtsd az ügetést, ameddig bele nem enged. Az a lényeg, hogy ha siet is, akkor is érezd úgy mintha még azt akarnád hogy jobban menjen, de tarta ellen elől.

Azt jól, csináltad, hogy feladatot adtál neki. Az előrelovagolós módszerrel a ló rájön, hogy ha a többi lóra figyel akkor többet kell dolgoznia, ha pedig rád figyel, akkor lazulhat. Nagyon jó pont, ha leengedi lazán a fejét mozgás közben (nem előrefelé, hanem le, tarkóból enged).:

2020. aug. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amiket leírtál, szerintem jó hozzáállás. Foglalkozz vele sokat továbbra is, hogy épüljön a kapcsolata feléd és rájöjjön, hogy benned bízhat és te vagy a főnök. Igazad van, ez időbe fog telni, pláne, ha ő ideges típus, de idővel jobb lesz.


Esetleg az nem opció, hogy először ott kezdesz vele dolgozni, ahol nyugodt? Pl. bent a legelőn a ménes mellett. Aztán, ha ott már teljesen nyugis akkor szépen fokozatosan távolodsz vele a lovaktól.

Illetve valaki azt a nézetet vallja, hogy drasztikusnak kell lenni és jó messzire kell vinni a többiektől, hogy ne is lássa-hallja őket. És akkor úgymond kénytelen lesz veled foglalkozni, mert csak te maradsz neki. Ezzel az a gond, hogy ha kontrollálhatatlanul parás a ló akkor nagyon balesetveszélyes.


Elérhetőek a piacon nyugtató hatású gyógynövény keverékek is. Nem lesz tőle “bedrogozva” vagy leszedálva a lovad, csak helyrebillenti kicsit a hormontúltengését. Alkalmazzák stresszes helyzetekben is (pl. költözés, verseny). Nem mondom, hogy csodát tesz, én is csak véleményeket hallottam, de talán ha kapná, így a kapcsolatotok “elején”, könnyebben lenyugodna tőle és hamarabb megszokná, hogy nem lehet mindig lovakkal és az neki is jót tesz, hogy már nem fog minden nap ezen stresszelni.

2020. aug. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Krande ***** válasza:
76%
Egy konkrét ló az, akivel "beszélget"? Esetleg az a másik hívja őt, és a tied "csak" válaszol? Érdemes lenne valahogy megszervezni, hogy amíg ti kint vagytok, addig valaki a másik lónak is lekösse a figyelmét.
2020. aug. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Aki lepontozott, megindokolná? Kíváncsi vagyok.. ez egy bevált kiképzési technika sokféle problémához, egy próbát simán megér.
2020. aug. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!