Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Menyibe kerül havonta egy ló...

Menyibe kerül havonta egy ló eltartása?

Figyelt kérdés

Egyéb éves költségek is érdekelnének, illetve otthon és bértartás is.

Köszi a válaszokat.



2020. aug. 5. 15:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
40-80e között van a bértartás, de nagyon függ attól is, hogy merrefelé laksz. Plusz állatorvosi költségek (15-18e Ft.), plusz hideg tartalék (min. 300e Ft.). Gondolom lovas felszerelésed már van, úgyhogy azt nem számolom bele.
2020. aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvosi költségnél lemaradt, hogy /alkalom, ha kezelést vagy oltást is végez az orvos!
2020. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

plusz a kovács(5-20 ezer/6-8 hetene), féreghajtó (10-15000/év), és ha az állatorvosnál az oltást/vérvételt számolod, az is éves szinten minimum 30000, és akkor még nem volt gond.

Bértartást meg lazán találsz 100 fölött is, főleg Pest környékén.

Otthoniról nem tudok nyilatkozni, mindig is bértartásban volt.

2020. aug. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Ha otthon tartod ne havi költségben gondolkodj, hanem évesben. A takarmányt szezonba kell megvenni , mert ami nyáron 5000 Ft bála széna, a, télen lehet akár 10-15 is, ráadásul akkor több is kell, mert nincs mit legelni. Mi nyáron szereztük be mindig az éves adagot szénából és zabból, sőt volt, hogy magunk kaszáltuk, forgattuk, báláztuk. Ráadásul ez évenként változik, mert amikor sokat lehet kaszálni olcsóbb a széna, de pl az idei nem annyira jó év, télen bitang drága lesz a takarmány.

Szóval ezt hogy havi szinten mennyi nehéz belőni, de durván 200-250ből ki tudod hozni éves szinten (nyáron bevásárolva) az abrakkal együtt.


A kovács megint nagyon szór árban, mert nem mindegy, hogy csak körmölni kell vagy 4 lábra vasalni új azzal, vagy visszaüti a régit... stb olyan 6000-20000 + kiszállási díj.

Dokit nagyjából 30ból le lehet tudni az évben, de azért tömködni kell a malacperselyt, mert ha gáz van több százezres költség is lehet.


Bértartás olyan havi 50-60 ezerről a csillagos ég.... Mondjuk megvan a maga kényelme, mert nem neked kell takarmány után járni, trágyaszállítást intézni, el tudsz, menni nyaralni, nem szükséges naponta a lovaddal foglalkozni, jobb esetben van lovaspálya és helyben edző, van lehetőség fejlődni... Stb

2020. aug. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

17 éves koromig anyáméknak volt lóvuk, utánna barátnőmékhez jártam, kb 6 éve nem lovazom sajnos.

Kutyák vannak.

Nem kell mitudom én milyen ló, csak hobbi lenne.

A vétel ár és a szerszámok meg vannak.

Igy az gondolva jobb és kényelmessebb a bertartás! A másik meg, hogy 1 ló férne bele és ott legalább lenne társaság.

Egyenlőre még csak elméleti szinten érdeklődöm.

Köszönöm a válaszplat :)

2020. aug. 5. 17:59
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak hobbiznál szerintem ne vegyél lovat, főleg ennyi kihagyás után ne.. menj el lovardába :)
2020. aug. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
mindeképpen lovardába lovagolj,ha nem lenne sok év kihagyás megérné a lo. sok mindentől füg az összes 300-400 ezer forint lenne
2020. aug. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Múltkor voltam lovagolni és ugyan úgy megy :)

Lehet én keresek olyat, aki felestartót keres.

2020. aug. 6. 10:41
 9/14 anonim válasza:
A "mit tudom én milyen ló"-hoz is szükségesek ugyanezek az alap dolgok.
2020. aug. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy szükségessek! Evvel semmi bajom nincs! Úgy értettem, hogy nem kell pl Lipicai vagy Fríz (telivér)!

Nyilván jó helyről hoznám! Az vétel ára amúgy sem érdekel, mehet 1 millióig is akár.

Bertartás lesz és feles tartót is tudok.

A lovaglás jól ment, meg birkozom vele, régen se jártam lóvardába meg oktatóhoz.

Köszi a válaszokat.

2020. aug. 7. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!