Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szőrén lovagláshoz is hosszú...

Krande kérdése:

Szőrén lovagláshoz is hosszú szárú nadrág kell?

Figyelt kérdés
Amikor kérdeztem az oktatómat (akkor még nyereggel) azt mondta, azért kell hosszú nadrág, mert a nyereg bizonyos részei kidörzsölnék a bőrt a lábamon. Viszont azóta úgy adódott, hogy szőrénegelünk. Amikor 30 C van árnyékban, akkor inkább rövidnadrágoznék...

2020. aug. 6. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó a rövid is, de talán a hosszúban kényelmesebb, hiszen a lószőr is fájhat. Persze, ez a ló szőrétől függ, ha puha, lehet, hogy nrm lrsz baj.


Meg amúgy lehet, hogy az ülésed is biztosabb lenne.


De ha nem így van, javítsatok ki, vagy pontozzatok le, kérlek :)

2020. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Rövid gatyában is lehet lovagolni nyeregben, szőrén egyaránt. Az már más kérdés, hogy mennyire kényelmes. XD


Egyébként nekem a rövid gatya+szőrén lovaglás kombóval az a bajom, hogy ahogy izzad a ló rám tapad a szőre (meg ugye az izzadtsága) és nagyon kellemetlen utána létezni azzal a szőrös-izzadt dzsuvával az egész lábadon. Na meg a rövidgatya elmozog, úgyhogy az alsóneműd is telemegy szőrrel.

2020. aug. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Rövidben is lehet természetesen de én úgy nem annyira szeretek, mert ráizzadok a lóra és szúr a szőre is. Persze ki lehet bírni, én is inkább rövidet húzok mint hogy 40 fokba hosszúba mozogjak..
2020. aug. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A lovasnadrágok többsége nyereghez vannak tervezve szoval szőrén elég durván csúsznak.


Vagy (igazi) farmerban lovagolj vagy rövidnadrágban.



A rövidnadrágnak rossz tulajdonsága, hogy ugye nem takarja a lábad, hozzá izzadsz a lóhoz, esetenként szúrhat a lószőr. Egyébként én pont az izzadás miatt szeretem mert az izzadságtól rátapadok a lóra és sokkal biztosabban ülök a lovon mint pl. hosszú nadrágban.

2020. aug. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki! Nem kell túlgondolkodni.
2020. aug. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki hosszúban és rövidben is aztán eldöntöd. 1 alkalommal ki lehet bírni, míg kipróbálod. Amúgy hosszúnadrágban úgy nézek ki, mint aki bepisilt, amikor összeizzadunk a lóval. Vagy viszel váltásgatyót. Rövidnacinál csak lecsapatod magad a slaggal és problem solved :D
2020. aug. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a kb térdig érőben szerettem, nem a nagyon rövidben, úgy tényleg közel van a ló az alsóruházathoz. Ugyan úgy ráizzadsz, mint hosszúban, mellette még jó szőrös is lesz a lábad. De nekem mégis kényelmesebb volt ez, mint a hosszú. a lószőrt meg miközben mostam a lónak a lábát munka után, a saját lábamat is lecsapattam kicsit.
2020. aug. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szükséges. Én pl nyáron, szőrén csak rövidnadrágban lovagolok.
2020. aug. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
a nyereg minősége jó legyen ,különben az izzadás miatt nagyobb az esély arra hogy téged is csipnek a böglyök meg sebes lesz a feneked.Nem hiába van kitalálva a jó minőségü lovaglásra való felszerelés,arra is gondolj ha esel a lóval jóval nagyobb a sérülésed a ló bármilyen jó nem játékszer és fel kell öltözni nem pucéron ülni rá.:)
2020. aug. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2020. aug. 11. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!