Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyit ér az Eponás végzettsé...

Mennyit ér az Eponás végzettség a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, két év múlva jelentkeznék oda. Az érdekelne, hogy a munkavállalás szempontjából mennyit ér, hogy ott végeztem? (belovagló, edzőként) Szimpla Okj, esetleg versenyeredménnyel egyenértékű, vagy alacsonyabb?

2020. aug. 11. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nézz körül hogy a környékeden milyen álláshirdetések vannak. Ha gondolod hívd fel valamelyiket és blöfföld be hogy friss végzettséged van, milyen fizetést és lehetôségeket ajánlanak stb.
2020. aug. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Az az "iskola" horror. Ha szereted a lovakat, nem mész oda. Ha a magas szintű lovaglás érdekel, inkább javasolnám Kappel Edit oktatásait. Ha csak a lovász/edző, akkor OKJ+sok versenytapasztalat, eredmény, vagy Kaposvári egyetemnek van még jó lovasképzése.


Egyébként nem is ér semmit a vegzettségük. Vagy nem többet, mint bármelyik. De kínzás amit ott művelnek. Ha ezt eddig nem vetted észre a videóikon, jobb is, ha először egy hozzáértő edzőt keresel.

2020. aug. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom 2 év múlva hogy indulnak a képzések, de a most ismert lovasz+belovagló idén indul utoljára, mert dec 31-el ez a szakma megszűnik. Jövő évtől a Gazda képzésen belül, mint választható szakirány lesz jelen. Ez nem csak az Eponában, hanem mindenütt.

Hogy ők erre mit fognak lépni azt nem tudom, lehet az állami támogatott képzés meg fog szűnni és csak fizetős lesz.. passz.. szerintem még ők se tudják.

Ha felmész a honlapjukra, akkor ott meg vannak hirdetve nyílt hétvégék, amikor bele lehet tekinteni a munkába, szerintem érdemes akkor kimenni, körbekérdezni illetve a tanulókat is, mert van aki 6x megbánta, hogy oda ment. Én is csak mende-mondákat tudok, hogy az elsősöket csiscskáztatják, meg lovagolni se foglalkoznak olyan szinten mindenkivel. Amúgy ugyanúgy szimpla okj, max több fogalmad lesz az idomításról, de verseny eredménnyel nem egyenértékű. Nem is kell versenyeredmény ahhoz, hogy valaki jó lovas legyen, egyszerűen csak nézd meg hogy lovagol, hogy bánik vele, milyen a viszony a ló és közte.


De azért megsúgom, hogy ha te lovászként jelentkezel valahova, ott általában ganézni, karámozni, etetni kell, meg néha futószárazni lehetőleg heti 6 nap reggeltől estig. Vannak magánistállók, ahol szoktak munkalovasokat keresni, na ott meg kell a versenytapasztalat, meg a belovaglói tudás.

2020. aug. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A mende-mondák igazak. Az elsősök csak csicskák. Itt most nem az istállómunkát értem, az teljesen rendben lenne. (Bizonyos mértékig) De végzősként se egy leányálom, és közel se lesz ott a tudásod, ahogy azt gondolod.

Nekem nem volt gyomrom nézni, ahogy a lovakkal bánnak. Volt annyi önbecsülésem, hogy velem olyan stílusban senki nem beszélhet, amit a Borsó família megengedett magának. Őszintén nem is értem, az a hely hogy lehet még nyitva. Borzasztóak a körülmények.

4 hónap után úgy jöttem haza onnan, hogy nem akarok munkalovas lenni, ha ezzel járna.

2020. aug. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!