Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Heti 1x30 perc (később 1 óra)...

Heti 1x30 perc (később 1 óra) lovaglással mennyi idő alatt lehet elérni a következőket?

Figyelt kérdés

- futószár nélküli lovaglás

- tereplovaglás


Ha már futószár nélkül mehetek, akkor heti 1 órát mennék, mert csak kicsivel drágább, mint a futószáras fél óra. A díjlovaglás is érdekelne, de erről nem sokat tudok, gondolom az jóval odébb van. Ez hogyan szokott lenni? Ha már a futószár nélküli és a tereplovaglás is jól megy, akkor csak utána kezdenek el rá készülni?


2020. aug. 11. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet megmondani. Lovas iskola/tanár válogatja mikor enged de függ attól is hogy mennyi idős vagy, milyen gyorsan fejlődsz.
2020. aug. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Több dologtól függ, az előttem író jól mondja. Függhet a korábbi tapasztalataidtól, hogy mennyire tanulsz gyorsan, mennyire vagy fejlődőképes, mennyire vagy ott fejben, mennyire vagy kitartó, meg persze hányszor mész. Most így hirtelen ennyi jutott eszembe.

Apa és az én esetem:

ovisként-alsósként évekig lovagoltam, de sajnos volt egy ~10 éves kihagyás (a régi helyen romlott a színvonal és a szüleim nem akarták, hogy utána folytassam...) és ugye futószáron kezdtem újra, apa pedig hivatalosan még nem lovagolt előtte. Heti 2 alkalommal jártunk, de néha csak 1x, és nekem 2 hónap sem kellett már le is vettek, feltétel a biztos ügetés volt, kapaszkodás és kengyel nélkül. Apa, ugye neki nem volt előtte lovas tapasztalata, körülbelül 4 hónapot töltött futószáron.

Tereplovaglás nálunk pedig csakis a haladóknak van. Elvárás a biztos ülés és irányítás az alap 3 jármódban, meg persze a tapasztalat is. Mélyen az erdőben van a legtöbb terepes útvonalunk, és szó szerint minden terepen találkozunk kisebb vagy nagyobb testű állattal, ezeket pedig jól kell tudni kezelni.

Nagyjából 1-1,5 éve jártam a mostani lovardámba, amikor először mentünk terepre:)

2020. aug. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Függ az ügyességedtől és hogy mennyire akarnak lehúzni. Na most heti 1*30 perc az molyfing. Heti 2 kéne legalább, akkor lehet haladni, izmokat erősíteni, mozgásokat tanulni, egyensúlyt fejleszteni. Ha megy kapaszkodás és kenygel nélkül a tanügetés, a könnyűügetés és kengyellel a könnyített ülés, akkor mehetsz szabadon, megosztott idővel. Szóval ha órát vagy, akkor 30 percet elkolbászolsz szabadon osztályban, aztán 15-20 perc vágta tanulás futószáron, majd még egy kis leveztés szabadon.

Hony mennyi idő alatt jutsz el ide, az tőled függ, van akinek 10 alkalom is elég, van akinek 25 is kevés.

A terep az már mástészta. Ott azt mondom biztos 3 jármód ülés szabadon kengyellel és anélkül az alap, illetve 50-60 centi ugráskon elmenj. Illetve patanyomfigurák, iram és irányváltások magabiztosan 3 jármódban. Ha ez megvan, akkor lehet tárgyalni a terepről. Ez meg megint hely és ügyesség függő, mert van, ahol a szabadon mászlálókat simán lehúzzásk, hogy egy szint felett nem fejlesztik (vagy szándékosan vagy az oktató nemtudásából fakadóan).

2020. aug. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!