Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnám leszoktatni erről?

Hogy tudnám leszoktatni erről?

Figyelt kérdés

A 7 eves szürke heréltem, aki 2 hete került hozzám, kantarozasnal vagy bárminel ha csak egy borjukotel van a kezembe is, a bokszban elforog, hátat fordít, hátrál... Ha sikerül megfogni felemeli a fejét kantarnal, kotofeknel...magasabb mint én ezért ha felemeli a fejét alig érem el... Néha valamelyik első lábát felemeli előre nyújtja... Nem konkrétan rúg vele de amekkora, ha "véletlen" rampakolja az már pont elég fájdalmas lehet.. Ma már halisten ezt nem csinálta de ez a kantarozas probléma érdekelne hátha tud rá valaki valamit.. Elég bizalmatlan ember felé, ha oda megyek a bokszhoz nem jön oda... Répát, almát is csak ovatosan veszi el... Gondoltam már arra is hogy talán a zablaval van baja... De a sima borjukotelre is így reagal... Előző helyen nem volt munkába, így biztos fura neki, de onnantól hogy felkerul a kantar úgy dolgozik mint egy kisangyal, háton is.. Futószáron is... Kocsiban is..

Valaki valami ötlet hogy tudnám hozzaszoktatni hogy egyszerűbben menjen ez a kantar, kotofek kérdés?

Koszi előre is



2020. aug. 16. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk szokni kell az új helyét meg téged is. Tiszteletlen veled, simán bunkó. Ilyenkor kicsit helyre kell rakni a játékszabályokat. Az is lehet, hogy rossz élménye volt a kantározással.

Szóval idót kell szánni rá. Pl volt olyan 180 marmagas ló, akit szinte lehetetlen volt kantározni. Ott álltam percekig, vakartam az üstökét, nyugat, hogy leengedje a fejét, zablánál csatoltam szét, először a fülére raktam. Ha nyugodtan viselte, simi, jutalom, aztán a zablát is becsatoltam. 2-3 alkalom után lehetett kantározni.

Azért 2 hét nem sok idő, a ló még nem érzi magát otthon, kötődés sincs ennyi idő alatt. Ha bunkó azt le kell játszani, ha fóbiás, akkor kezelni kell.

2020. aug. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nemtudom hogy el tudom e magyarázni érthetően de azért megpróbálom. A ló nyaka mellé állsz bal oldalt kantárral a kezedben befordítod a fejét a kezeddel és úgy kantározod fel. Ha így van behajlítva a nyaka akkor elvileg nem tudja annyira nagyon felemelni a fejét. De ha nem makacsságból csinálja hanem fél akkor ne erőltesd rá hanem vidd ki egy kisebb karámba/körkarámba és próbáld ki parelli 7 játékát hogy jobban megbízzon benned és tiszteljen is és ha megvan a kölcsönös bizalom akkor tudod megtanítani neki hogy a kantár nem bánt érintsd hozzá simogasd vele a fejét is addig simogasd a kantárral míg le nem engedi a fejét és akkor dicséret. Ezt csinálhatod más ,,rémisztő" dologgal is (pl.zacskó) hogy megmutatod neki rázogatod végigsimogatod vele stb.
2020. aug. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném higy tiszteletlen lenne, inkább fél. Félti a fejét, hátrál is, új helyen is van, lehet hogy valami ótvar kupecet is megjárt, aki bánthatta.


Legyél vele türelmes, szeretgesd, simogasd sokat, sétálgass vele kézen, de szerintem semmi komolyabbat még ne.

2020. aug. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is félelem lehet az oka. Legyél vele türelmes, szoktasd hozzá, hogy a kezeddel, majd később egy kötéllel, hozzányúlsz a fejéhez/füléhez/nyakához.

Ha ez már megy akkor lehet gyakorolni a kantározást. Ha sikerül akkor jutalmazd meg és vidd ki mondjuk legelni egy kocsit, hogy a kantárt ne a munkához kösse, hanem valami pozitívhoz.

Ha már nem félti a fejét, esetleg azt is megtaníthatod neki, hogy jelre letegye a fejét.


Ha hiába vagy türelmes és finom vele, mégsem múlik a dolog hónapokig akkor érdemes lenne megnézetni a fogait. Ez a reakció gyakori fogprobléma esetén.

Illetve zablacserével is próbálkozhatsz, bár azt írtad azzal nincs gond. Bár borjúkötélnél is csinálja, de ne feledd a ló nem hülye! Tudja ő, hogy ha megfogod (pl. kötéllel) akkor abból így vagy úgy, de munka lesz és akár a kantár is felkerülhet.

2020. aug. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2020. aug. 16. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!