Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vannak olyan lovardákat ahol...

Vannak olyan lovardákat ahol jobban szeretik a lovakat mint a pénzt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mindenki aki lovakkal foglalkozik szereti a lovakat, de a főnök általában kicsit pénzcentrikusabb mint a dolgozók. Szeretnék elmenni egy olyan lovardába dolgozni ahol ez nem így van. Van ilyen hely és ha igen hol itthon? Van tapasztalatom 7 éves korom óta lovagolok, voltam Amerikában 1 évet versenyistállóban és az nem nagyon jött be ezért szeretnék másféle helyen dolgozni.

19/L



2020. aug. 21. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az pont a rosszabbik véglet. Amikor olyan vezeti a lovardát, aki nem ért az üzlethez. A vezetőségnek hagyd meg, hogy foglalkozzanak az üzleti oldallal, ti pedig szeressétek a lovakat. A kettő kiegészíti egymást.
2020. aug. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

A lovat is kell tartani valamiből, és azt úgy hívják, hogy pénz!


A lónak ennie, innia kell, állatorvosi költség, felszerelések, mozgatáshoz szükséges eszközök, ezek mind pénzbe kerülnek!


Aki szereti a lovat az tudja milyen drága tartani is, és ha nincs pénze rá, akkor felelősségteljesen azt mondja, hogy nem tart lovat, mert nincs pénze rá, majd mikor lesz pénze rá.

2020. aug. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen helyre mész, akkor túl sok frizura ne számíts, hiszen a lovak fontosabbak, mint a pénz.
2020. aug. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as ha ilyen helyre megy, ott csak csontsovány lovakat fog látni majom szeretettel lévő emberek markában!


Az nem szeretet, ha nem számol a pénzzel a tulajdonos! A ló tartása drága, ezzel kéne tisztába lenni és nem pampogni a szeretetről. Aki szereti a lovát az mindent megad a lónak anyagilag, és az nem olcsó!

2020. aug. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahogy látom mindenki máshogy értelmezte amit írtál, kérdező.

Na akkor itt van az én variáció, hogy szerintem mire gondtál.

Valószínűnek tartom hogy nem úgy értetted ahogy az elöttem válaszoló gondolja.

Sok helyen tényleg inkább a pénzre hajtanak. Ezért vannak a befásult huszon éves iskolalovak akik napi 8 órát vannak hajtva, csak hogy minél többen tudjanak lovagolni aznap. Vagy azok a helyek, ahol direkt visszatrtják még plusz 5-6 órányit a lovast, mielött leveszik futószárról, csak hogy több pénzt hozzon a konyhára. Vagy azok az "edzők" akik elvileg tanítanak neked valami plusz dolgot, és ezért különórára kell járnod.

A kérdező (szerintem) arra gondolt, hogy olyan helyet szeretne keresni, ahol ez nem áll fent. Szóval nincsenek tulhajtva a lovak, és rendesen TANÍTANAK. Gondolom olyan helyet szeretne a kérdező, ahol a lovak egészséges, annyit költenek rájuk amenyit szükséges (tehát nem csak a minimum ellátást kapják), de nem esnek át a ló túloldalára (haha melóra poén), ami már nem tartja szem elött hogy a lónak mi a legjobb, csak termeljen a pénzt (szóval kaphat exkluzív ellátást, ha emellett napi 8 órákat robotól, és alig tud pihenni)

Ha nem így gondoltad, vagy hülyeségeket írtam nyugodtan kövezz/kövezzetek meg.

Az eredeti kérdésre válaszolva:

A Nyiharda egy Budapesti lovarda, nem egy hatalmas versenyistálló, a lovak jól izmoltak, szépen bánnak velük, amikor beszéltem az igazgatóval, ő azt mondta hogy 20 évesen a lovak nyugdíjba mennek, és minden ló, naponta max 5 lovasórát megy végig (nem kevés, de jobb mintha egész nap menne). A lovasoktatás ára sincs az egekbe

2020. aug. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak köszönöm! Pont erre gondoltam.
2020. aug. 22. 19:17
 7/8 anonim ***** válasza:
A gödi 12 betyár lovasiskola olyan, mint amilyet keresel. A lovak csodálatosak, látszik, hogy mennyire szeretve vannak és egyébként biztos, hogy a pénzügy is jól van kezelve.
2020. aug. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi megnézem! Egyébként te is félreértetted mert nem arra gondoltam, hogy rosszul kezelik a pénzt és csalnak, hanem arra, hogy nem azért tartják a lovakat mert jó pénz, hanem mert nagyon szeretik őket és mindent megkapnak, hogy a legjobb legyen nekik.
2020. aug. 24. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!