Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovakat használtak a...

Milyen lovakat használtak a Középkorban?

Figyelt kérdés
Itt most leginkább Magyarországra gondolok.

2020. aug. 21. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Mi ez a sok lovas kérdés? Hucul
2020. aug. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Első gugli találat. Néha használhatnád.


[link]

2020. aug. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Négylabúakat
2020. aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Voltak a lovagok részére hatalmas, erős harci paripák, amelyek elbírták a páncélt, voltak hátaslovak, voltak kocsikat húzók és voltak a mezőn dolgozó, ekét húzó lovak. Voltak pónik, amelyeken az úrfiak és kisasszonyok tanultak lovagolni.
2020. aug. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem értem mire fel ez a nagy flegmázás, szerintem normális kérdés volt. A lovaknak is vannak fajtáik és sokat változtak ezer év alatt, úgyhogy ez nem egy egyértelmű kérdés, legalábbis szerintem nem az. Lehet ezzel újat mondok.

Aki normálisan válaszolt, annak köszönöm.

2020. aug. 22. 01:16
 6/8 anonim ***** válasza:
27%
2020. aug. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha fajtát szeretnél tudni... Szerintem nem volt ilyen, hogy na akkor a csataló fríz fajtájú. Voltak ott mindenféle keveredések, a lényeg az volt, hogy az adott EGYED megfelelő legyen arra, amire kell. Nem foglalkoztak vele, hogy emellett valami tisztavérű fajta is legyen.

Az egyik válaszoló szépen leírta egyébként (lásd. csataló, pónik, munkalovak, kocsislovak).

2020. aug. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb az félvér volt. Esetleg nehéz mezőgazdasági munkára hidegvérűeket használtak, kocsizni, paraszt lónak sodrikat. Azért ha megnézel egy régi nóniuszt vagy gidránt, azok igazán csak robosztusos lovak voltak, viszont multifunciósak.

Az úri rétegnek voltak sportlovai, akár külföldről, esetleg különlegességnek egy két arab vagy spanyol ló is becsúszhatott.

2020. aug. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!