Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rúg,fél, mit tegyek?

Rúg,fél, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves vemhes sárga kancám... A hátuljaval pucolasnal, simogatásnal kirug.. De ha mögötte mászkálok nem rúg, nem sunnyog.... Nagyon bizalmatlan az ember felé, mintha felne... 3 hét alatt sikerült elernem hogy hozzám oda jön bokszban magától.. Máshoz nem megy oda abszolút... Belovagolt bár már egy ideje nem ültek rajta, mi mentünk vele, egy rossz mozdulata nemvolt, futoszaron hibátlan, kocsiban szinten... Ha megfogom a kotofeket, fel rántja a fejét... Ha megtudom fogni és érzi hogy nem tud mit tenni, csapkod az elejevel...

Sajnos az eloeleterol semmit nem tudok.... Így megfordult bennem a gondolat hogy hátha bántották és félti a fejét, lábait... Valami ötlet hogy hogyan lehet leszoktatni a rugdosasrol? Kezd javulni már ahogy egyre jobban el fogad, de azért érdekelne mások véleménye is..

Ui van mellettem tapasztaltabb ember, ez csak szimpla vélemény kutatás mert érdekel mások hogy latjak



2020. aug. 22. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
5%
Nem is sárga hanem barna
2020. aug. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Legjobb megoldás ha eladod húsnak, az a baj még ha leis szoktatod kiszámíthatatlan mikor vadul meg, nálunk ilyen ló harapta át a gazdája torkát.
2020. aug. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Hol jár a vemhességben? Hány hónapos vemhes?

Én azt tudom elképzelni hogy dulnak benne a hormonok vagy elötte is csinálta? Vagy vemhesen került hozzátok?

Bocsi a sok kérdést de ezek fontos dolgok.

Ha vemhesség elött is csinalta lehetséges hogy nem jól bántak vele és még mindig fél hogy hátha valaki megüti vagy stb. estleg nem jól nevelték.

2020. aug. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Melyik megyében vagy?
2020. aug. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Vemhesség is lehet az oka, bár nekem ez kicsit durva ahhoz, bár van rá példa, hogy agresszív a kanca vemhesen. Ellés után lehet, hogy még rosszabb lesz, de az is lehet, hogy megnyugszik.


Egyébként idő és türelem a kulcs, foglalkozz vele és idővel rájön, hogy nincs semmi gond. Szerintem is olyan helyről származhat, ahol rosszul bántak vele.

Viszont legyetek mindig elővigyázatosak vele! Mivel van, hogy támadással válaszol bizonyos helyzetekben -mint írtad- ezért simán meglehet, hogy egy számára extra ijesztő dologra extrém agresszióval reagál (pl. vasvilla, mert ezerszer elverték vele). Nem szabad félni tőle, akkor csak rosszabb lesz, de figyeljetek oda rá és (az elején legalábbis) ne bízzatok meg benne.

2020. aug. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves első! A lovam sárga és nem barna... Azaz nem pej...

Többiek: Nemreg volt félidős vemhes,így vettük.. Tolna megyében vagyok,Fejér megye hataranal.. Az eddigi lassan 4 hét alatt változott, de még mindig meg van a probléma... De abban reménykedem hogy idővel lenyugszik és rajon hogy nem akarok rosszat neki..

2020. aug. 22. 16:41
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Akkor sajnos nem a körzetemben vagy ://

Az én lovam is rúgós volt, de 2 hónap alatt lenyugodott. Amúgy minden napos munkában legyen benne hogy simogatod, a hátsó lábát is mértékkel, minden szándék nélkül és jobb lesg

2020. aug. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen 🙂
2020. aug. 22. 18:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!