Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ilyenkor elaltatják a lovat...

Ilyenkor elaltatják a lovat vagy meg lehet menteni a lábát?

Figyelt kérdés

[link]



0:33 után látszódik hogy a lónak a lába el van törve. Ilyenkor még megtudják menteni a lábát vagy elaltatják?



2020. aug. 24. 16:10
A kérdező szavazást indított:
Elaltatják
Meg lehet menteni a lábát
Kis esélyel felépülhet
Kis esélyel elaltatják
24 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
RENGETEG pénzzel meg lehet elvileg gyógyítani, de ilyenkor egyszerűbb a vágóhíd.
2020. aug. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó vérvonalból származik akkor annyira meggyógyítják hogy tenyészállat lehessen egy ideig, de akármit tesznek vele lovaglásra majdhogynem alkalmatlan lesz, versenyzésre meg végképp.


Amúgy nem altatják őket, a végletekig kihasználják ezeket a szerencsétlen állatokat így aztán mennek vágóhídra.

2020. aug. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Másik opció:

Kis eséllyel élhetővé varázsolják. Mert a lábtörésből a ló teljesen nem valószínű hogy bármikor is félépülne

2020. aug. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Az nem csak az ínvédő volt, és zavarta?
2020. aug. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a lába volt, letöltöttem és kikockáztam ott tisztán látszik. Ilyenkor vágóhíd.
2020. aug. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
4.es vagyok. Én csak néhányszor megnéztem. De ha az tényleg a lába, nem hinném, hogy menthető szegényke. Egy egyszerűbb törést még meg lehet gyógyítani, akár gipsszel, akár operálással, de ha az tényleg a lába, ezzel már nem hiszem, hogy lehet mit kezdeni.
2020. aug. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%

A lába volt, többször is történt már ilyen törés a galoppon.


Ha egy középszintű versenyló akkor elaltatják ott helyben. Vágóba nem vihetik, mert végigszenvedné az utat és azért vannak törvények, amik védik az állatok jogait. Max. úgy mehetne, ha főbelövik altatás helyett és utána. (Altatás után nem mehet, mert úgy már nem dolgozhatják fel a testében lévő altatók miatt.)


Ha nagyon értékes akkor lehet megmentik tenyészállatnak. Versenyló már biztos nem lesz belőle, sőt lovagolható se nagyon lesz már. Viszont itt csak az inak és a bőr tartja a lábat, ebből lehet, hogy amputáció, aztán pedig műláb lesz. A műtét+gipsz kombó itt szerintem kevés, bár remény az mindig van. Bármelyiket is választják, borzasztó költséges eljárások és nagy esély van rá, hogy nem sikerülnek. Tehát csak akkor vágnak bele, ha utána is tud még profitot hozni a ló. Ha nem, mert nem elég jó a pedigréje akkor kapásból halálra ítélik.

2020. aug. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Úristen. Én ezt nem engedném. Lovasként nagyon megrázott ez a felvétel.

Undorító, ahogy kihasználják egyes emberek a lovakat. Legyen az díjlovaglás, díjugrás, western, vagy galopp, stb. Nem kell 220-akat ugrani, nem kell 15 métereket csúszni stopban és nem kell így kihajtani a lelket is ezekből a szerencsétlen galopplovakból és még sorolhatnám.

A kérdésedre válaszolva pedig nagy eséllyel elaltatták a lovat, vagy vágóra küldték.

Hozzátenném, hogy ez is szánalmas, hogy a lovát, aki a csillagokat is lehozta neki az égről, elküldi vágóra. Ha nem lehet a lovon segíteni, legalább annyit szánjon rá, hogy állatorvos elaltassa, így megadva a végtisztességet a lónak, mint csapattársnak.

A kedves állatvédő vegánok pedig az ilyen jellegű problémákkal is foglalkozhatnának, nem csak az ikeas húsmentes husgolyó zabálással.


(elnézést ha valakit megsértettem az írásommal, de nagyon dühös lettem)

2020. aug. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

Ha már a vegánságot megemlíted.


Ha vágóhídra megy egy ló, akkor legalább hasznosítva lesz az az 500 kg hús, nem terheli tovább a környezetet.


Mert most az ökológiai lábnyom a legnagyobb probléma. Legalábbis a fehér embernél, máshol nem számít.

2020. aug. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, én nem küldöm a barátomat vágóhídra. Egy ló nem úgy kötődik az emberhez mint egy haszonállat.
2020. aug. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!