Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy érjem el, hogy támaszkodj...

Hogy érjem el, hogy támaszkodjon a ló?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy éve lovaglok iskola lovakon, de az edző nem nagyon biztosítja a további fejlődésem, másik edző/lovarda 30km körzetben nincs.

Szóval, azt tudom, mi az hogy támaszkodik a ló, de ezt pontosan hogy tudom elérni, milyen segítségekkel, milyen szármértékkel?


2020. aug. 25. 16:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Rövid szárral legalábbis nekem az edzőm azt mondta és néha szoktam érezni ahogy támaszkodik a ló a zablára
2020. aug. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Rövidszárral rollkur lesz, vagy szár mögé bújás, és egy keményszájú ló.

Nehéz írásban elmagyarázni, de az a lényege, hogy amennyit a csizma előrehajt (NEM rugdosás, hanem a vádli ölelő szorítása) annyit a kéz megtart és picit átmozgat. (NEM fűrészelés, olyan pici mozdulatok, hogy kívülről ne is látszódjon) Ha jól csinálod, a ló szépen leteszi a fejét, a homloka vonala egyenes és merőleges a talajra. Érzetre fimon pici, pár deka súlyt érzel az ujjaid közt, ezért fontos a stabil ülés, hogy ne rángasd a kezed, mert akkor mindig újra felkapja a fejét.

2020. aug. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha az edző nem mondja, nem kéri, akkor a lovak nem fogják megcsinálni.


Nem megy a támaszkodás egyről a kettőre. Sok futószáras munka és az állandó helyes lovaglás (amit a #2 leírt) fogja eredményezni, hogy a ló elkezd szépen támaszkodni.


De te hiába lovaglod jól, nem fog támaszkodni 1-1 alkalmakra hiába csinálsz bármit.

Erősebb lovasok tudnak kérni rollkur-t de hát az nem is igazi támaszkodás és a lónak se kényelmes és nem is szép.

2020. aug. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Állandó szájkontakttal és 2x annyi csizmával
2020. aug. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Ahogy említette más is, futószár. El kell érni, hogy a ló először ott menjen szépen, megértse, hogy mi a feladata. Ha ott jól megy, mehet nyeregből.

A legfontosabb az, hogy fix legyen a kezed, hiszen abba kell támaszkodnia. Bele kell tartani a szárakba, ameddig nem megy le, majd ha beleengedett, akkor te is engedsz, viszont arra figyelj, hogy ez ne legyen későn. Ha lemegy, dícsérd, hogy tudja, mi a feladata. Ha érzed, hogy kezd feljönni, tarts rá a szárakra, és hajtsd hozzá csizmával.:)

Remélem tudtam segíteni. Sok sikert!

2020. aug. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, az az igazság, hogy iskolalovon nem biztos, hogy menni fog. Nem valószínű, hogy olyan kepzettek lennének, pláne, ha az edző meg se próbálja tanítani. (Csak nem valami OKJ-s, netán annyi végzettséggel sem rendelkező?)
2020. aug. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A ló akkor fog támaszkodni, ha biztos a kezed. Nálunk mindegyik iskolaló leteszi a fejét, ha nem pattogsz és jó a kezed. De félfelvétellel is csinálhatod, sok sok finom mozgatás a kéz részéről és aktív csizma mellé. Ha érzed a súlyt a kezedben, akkor nem kell piszkálni, csak csizma kell. Viszont az se jó, ha a kezedbe dől a ló, mert akkor az elejére esik, ilyenkor jobban meg kell tartani és akkor lehet egy picivel rövidebb szárat fogni.
2020. aug. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A támaszkodás még mindig nem egy feladat, hanem a helyesen lovagoltság eredménye. Nincs olyan praktika, hogyha leteszed a jobb kezed, miközben hozzáérinted az oldalához a bal csizmád, akkor támaszkodni fog. Akkor fog támaszkodni, ha jól van lovagolva. És azt meg az edződnek kellene elmagyaráznia, hogy hogyan is működik ez. Ha meg erre nem képes, akkor nem edző, csak egy kontár.
2020. aug. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az edzőmnek OKJ-s képzése sincs. Már kérdeztem tőle, hogy tanult-e a lovakról, lovagoltatásról, de nem. 21 éves, a saját tapasztalatából csinálja. Néha jár versenyekre dehát az eredményeit inkább hagyjuk :').

Hozzáteszem 5 alkalommal ültem futószár (legelső 5 lovaglás) utána raktak ki osztályba lovagolni, aminek nem örültem. Néha 8-9 lovas van a pályán egy edzővel, az átlóba se férünk bele :').

Amit tudok annak a nagyját az interneten tanultam (amikor kértem hogy segítsen nyergelni is húzta a száját pedig 4./5.-ik alkalommal voltam csak ott), nem tőle. Egyszer elmentem egy messzebbi lovardába (38km) ott az edző 30 perc alatt többet magyarázott mint az én edzőm egy év alatt (nem tudom, hogy ez csak egyszeri alkalom lett volna, mert azt szeretné, hogy odamenjek, vagy ő egyszerüen csak ilyen.. nagyon örültem neki, hogy végre valaki segített.), :) de azt a 90 perces oda-vissza utat 50 perc lovaglásért nem erőltetem.

2020. aug. 26. 15:02
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajnállak :/ de minden szempontból pozitív, hogy igazi tudást szeretnél szerezni. Ha van valami technikai kérdésed szívesen válaszolok rá priviben :)
2020. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!