Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan építsek otthon karámot?

Stella25 kérdése:

Hogyan építsek otthon karámot?

Figyelt kérdés
A lovam hazaköltözik hozzánk, és a beállója már készül, de a villanypásztor/karám kérdésben zöldfülű vagyok. Tudtok légyszi ajánlani villanypásztor típusú, póznát, típus, márka minden szerint? Ár-érték arány szerint melyik a legjobb? És ami a legeslegfontosabb az aksi mekkora legyen amiről megy? Nem egy nagy ló ő, 150 cm kanca, nem fog fejjel menni a villanypásztornak, igazából csak jelzésnek szeretném neki is. Ismeri a villanypásztort, lovardában ahol van olyan volt a karámja. És mi kell még?

2020. aug. 25. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Hogy mi kell még?

Egy másik ló.

Egyedül vagy depis lesz vagy meghülyül és agresszív vagy kezelhetetlen lesz.

2020. aug. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
kedves válaszoló. Ismerem a saját lovamat. A többi lovat nem tűri meg maga körül, folyamatosan rúgja őket. Mikor sánta volt, többször volt egyedül benn a bokszban míg a többiek kint voltak a legelőn, úgy hogy nem is látta őket, egy szava nem volt. Emellett a legelső tulajnál egyedüli ló volt. Szeret egyedül lenni, jobbat is tesz neki, mert különben összeverik vagy őt vagy ő ver össze mindenkit, a legbékésebb heréltet is. Egy pár birkával lesz együtt, remélem őket megtűri. A lovam nem aggresszív, ismerem több mint 10 éve nem ehhez kértem segítséget :)
2020. aug. 25. 17:38
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
2,5m és akácoszlopok legyenek leásva legalább 1m mélyre, ebbe csavard a szigetelés és arra rakod a pásztort. Esetleg felénél keresztoszlopot teszel és felül, alul pásztor. Q
2020. aug. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagy segítség, de több mint a semmi.

A fehér, műanyag, leszúrható villanypásztor karókat messzire kerüld el. Drágák és semmit sem érnek, csak megkeserítik az ember életét.

(Nyilván, ha folyamatosan rakosgatod át a szalagokat és nem fix a legelő helye akkor az a legpraktikusabb.)

2020. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És akkor ez a műanyag pózna nem is jó amit boltban lehet venni?
2020. aug. 25. 17:43
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Kicsit off, de a lovaknak tényleg nem jó egyedül. Esetleg egy kecskével, vagy birkával talán jobban kijönne.
2020. aug. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na igen ez az, hogy lesz egy hely ami fix, és szeretnék egy olyat is hogy mozgatni a telken körbe, ha mondjuk a fix helyet legeli. Akkor mondjuk elviszem a telek végébe, ott legel egy fél napot majd vissza.
2020. aug. 25. 17:45
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Csak most vettem észre, hogy eggyütt lesz birkákkal. Bocsánat, nem szóltam.
2020. aug. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen írtam hogy lesznek mellette birkák. Csak tényleg elhihetitek, hogy ennél a lónál antiszociálisabb kevés van... de ha a birka nem jó, szerzünk kecskét vagy másik lovat. A szomszédnak vannak kecskéi.
2020. aug. 25. 17:46
 10/11 anonim ***** válasza:

(3. válaszoló vagyok)

A műanyag pózna sajnos nem jó szerintem.


Tapasztalataim:

-nagyon pici a “leszúrója”, úgyhogy simán kibukik a földből, ha kicsit megrántod a szalagot vagy nagyon puha a föld nálatok

-ha fúj a szél és tépi a szalagot akkor elhajlítja (véglegesen) vagy kitépi a karókat

-ha télen a szalagokon megáll a hó, akkor is meghajlanak/eltörnek

-a sarkokra MINDENKÉPP fix, fa karó kell, mert a műanyag azt a nyomást egyszerűen már nem bírja. Teljesen behajlik, kibukik, eltörik és fél napot nem bír ki.

-ha rugós kapu lesz a villanypásztornál, oda is erősebb oszlop kell, mert a műanyag nem tartja meg

-kicsit keményebb földbe borzalom leszűrni, mert elhajlik/eltörik

-méregdrága, 1 db kb. 500Ft és egy évet se bír

-a beakasztókból simán kijön a pásztor szalagja (pedig többfélét is próbáltam)

-jó ez mellékes, de rossz takarítani. Ha már fekete olyan piszkos, azért áttöröltem volna, de a sok akasztó meg lyuk miatt azt se lehet normálisan.

-ha a ló átrohan a pásztoron (mert mondjuk megijed vagy bármi történhet) akkor nem csak elszakad a pásztor és ennyi, hanem kitép vagy 20 karót és visz magával mindent, tehát rakhatod újra az egész karámot

-hiába feszíted meg, nem tart elég fixen. A mi kis telkünkön is 1-1 métert el kellett hagyni a kerítés és a villanypásztor között, mert egy kisebb szél simán hajlított annyit a karókon, hogy nekiért a szalag a kerítésnek (ami az áram miatt, ugyebár nem valami jó). Pici helyen az az 1-1 méter is jól jött volna.

-alacsony, szóval ha magasabbra is szeretnél szalagot, mert kiugrál a kecske akkor egyszerűen nem tudsz, mert nincs tovább :D

-ha csomót kell kötni a szalagra (rövidíteni akarod vagy elszakadt) az már nem fér át az akasztókon

Ez azért baj, mert ha megmozgatod a szalagot (megfeszítenéd, máshogy raknád) akkor nem tudod ott áthúzni és helyette szedheted le az egész szalagot, ami egy csomó pluszmunka.


Előny:

-ezt a legkönnyebb rakosgatni

-nem kell szigetelőket is venned a pásztorhoz, mert ugye ez műanyag és nem vezeti az áramot

-olcsóbb, mint pl az akáckaró


Nem lebeszélni akarlak, valakinek ez nagyon bejön, de én az évek alatt annyit szívtam már velük, hogy jobban utálom bárminél.

2020. aug. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!