Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Herélt mellett is csődörös?

Shetlandi533 kérdése:

Herélt mellett is csődörös?

Figyelt kérdés
Hali! Kinéztem egy gyönyörű csődör pónit magamnak, és mindenképpen otthon lenne, egyetlen egy kételyem van, hogy nyilván kell mellé legalább egy másik kisló, és tudom is hogy honnan szeretnék hozni, viszont heréltekkel kijönne? Külön karámozás megoldható ha szükség van rá, de mégis érdekelne.

2020. aug. 28. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

A herélt nem lenne agresszív a csődörrel (mondjuk vannak olyan heréltek, akik herélés után is csődörös viselkedésűek maradnak, akkor igen).

Viszont arra van esély, hogy a csődör agresszív lesz a herélttel, de ez nagyon egyedfüggő. Az is lehet, hogy puszipajtások lesznek, de az is benne van a pakliban, hogy nyírják majd egymást folyamatosan.

Ha van lehetőség a külön karámozásra akkor végülis nincs akadálya, hogy belevágj. Bár én a helyedben kiheréltetném, ha problémás, mert neki is jobb, ha együtt lehet a másik lóval.

2020. aug. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Ha sportra kell, nem tartasz közvetlenül együtt két lovat, mert könnyen összerúghatnak, és meg is van a baj.
2020. aug. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm! Sajnos herélésnek már nem látnám értelmét, mivel 10 éves már múlt, de örülök hogy a külön karám megoldás lehet :)


2# Nem kell nagyra gondolni, versenyképes, de nem egy telivér

2020. aug. 29. 22:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Ismerősöm is otthon tartja a csődörét és a heréltjét (két telivér), Ők ,,puszipajtások" lettek, bár ha jól tudom külön karámban vannak.
2020. szept. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!