Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló nyírógéphez szoktatása?

Ló nyírógéphez szoktatása?

Figyelt kérdés

Eddig egyszer volt megnyírva a lovam, azt egy olyannal ismerőssel csináltattam, aki sokszor nyírt lovat.

Nem pánikol be a géptől a lovam, de sok helyen elég érzékeny (pl. Hátsó farizom) és nagyon nézte a gépet (első alkalommal szerintem ez nem baj)

Szeretném megelőzni, hogy félős legyen, mert nagyon hajlamos új dolgoknál úgy berezelni hogy remeg az egész ló, vagy amikor tartom nekem dől stb hogy minél távolabb legyen az új dologtól.

Hogy lenne érdemes szoktatni? Gondolom sokat fog javítani, hogyha párszor lesz nyírva, szerintem már másodjára jobban fogja viselni. A türelem a lóval szemben nyilván alap, csak az a kérdés hogy van-e esetleg valami praktika, hogy hogy érdemes szoktatni.

Közben kapott jutalomvfalatokat, meg folyton babusgattam a fejét, azzal nyugodott, de sajnos meg van egy technika nála ahogy banusgatni kell, és aki segíteni tudna nekem miközben nyírok (plusz nekem is első nyírás lenne) nem igazán tudja vele megnyugtatni a lovat, mert nem ismeri annyira.

Van valami amit én tudnék csinálni, vagy van-e olyan módszer amivel csillapítani tudom az idegességét?

Bódítóra nem volt szükség, de a lábait elég nehezen hagyta.

És természetesen hang nélkül megsimogattuk előtte a nyírógéppel mindenhol, azzal sem volt nagyon gond.



2020. aug. 29. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg még annyit hogy bekapcsolod elötte a nyírógépet és hagyod hogy ismerkedjen vele szaglássza halja a hangját
2020. aug. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez a videó segíthet


[link]

2020. aug. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1. Megvolt, de azért köszi :)

#2. Ismertem ezt a videót, és ilyenről nagyon nincs benne szó, ezeket előtte is tudtam, de azért köszi neked is :)

2020. aug. 29. 10:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg telefonnal felveszed a nyírógép hangját és naponta töbször is lejátszod neki.
2020. aug. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet :) köszi!

Még várok ha valakinek van ötlete

2020. aug. 29. 21:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Magával a géppel végigsimogatni mindenhol, de ott is ahol nem tetszik neki! Addig érzéketleníteni rá, amíg már sehol sem zavarja.

Aztán bekapcsolni és fokozatosan közeledni felé, hogy szokja a hangját. Először nem is kell hozzáérinteni csak betenni a hasa alá pl.

Ezután már hozzá is lehet vele érni.


A lényeg a türelem és a fokozatosság, dicsérni pedig csak akkor szabad, ha nyugodt. Ha ideges és te megdicséred akkor a nem kívánatos viselkedést erősíted benne.

A telefonos megoldás ötletes, esetleg még gyakorolhatsz valami olcsó emberi hajnyíróval is. Nyilván nyírni nem tudod vele, de a hanghoz tudod szoktatni.


Esetleg nyírás közben lefoglalhatod kajával, ha az beválik.

2020. aug. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk két dolog jött be az ilyen húzódozó lovaknál: az egyik, hogy akkus gépet használunk, így legalább a kábellel nem kell foglalkozni, sem neked, sem a lónak. A másik, hogy simán összezárkózom velük a boxban, esetleg egy szénahálóval együtt. Aki nem teljesen idegbeteg a történettől, egész jól el szokott lenni így. Ha egy-egy érzékeny terület van, érdemes feltenni a pipát 5 percre. Nem szeretem én sem, de inkább legyen kellemetlen rövid ideig, minthogy vergődjön és elessen a betonon vagy felakassza magát egy hirtelen hiszti miatt...

De ha rettenet sok időd van, minden etetéskor állj ott a géppel a boxon kívül és zúgasd! Az első pár alkalommal rühellni fog, de egy idő után vállat von, hogy végeredményben semmi nem történik vele, viszont a vacsi ott figyel az etetőben..

2020. aug. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!