Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Homokot a ló alá?

Homokot a ló alá?

Figyelt kérdés

Jó igazából egy viccet olvastam, de ennek van valami valóságalapja?

Jean, miért tesznek a ló alá homokot?

Hogy felálljon uram!

Akkor hozzon alám is egy lapáttal!


Most ennek téynleg van valami valóságalapja, hogy ha homok kerül a ló alá, az úgy hat rá?



2020. szept. 3. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
9%
Nem, de ha magad alá lapátolod akkor tényleg merevedésed lesz.
2020. szept. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem ha fekszik egy ló, eleve ha odamész egy lapát homokkal felkel, mert megnézi a lapátot. Ha meg lazulós állapotban van, meg is hempereghet. Ha a fejére szórod lehet felkel, vagy csak megrázza a fejét... De én még nem próbáltam, vszeg nem is fogom
2020. szept. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem "az" fog felállni, hanem maga a ló. Ez a lényege a Jean-vicceknek, az úr mindig más módon értelmezi a hallottakat, mint az inasa.


Amúgy azért kell a homok, mert ha a ló megcsúszik és elesik, akkor - a csúszós talaj miatt - képtelen újra felállni. Ezért hoznak alá ilyenkor homokot, mert azon képes a patája "megkapaszkodni".

2020. szept. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó.
2020. szept. 4. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!