Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovak miért ijednek meg tőlem?

Lovak miért ijednek meg tőlem?

Figyelt kérdés

Eger melletti erdőkben szoktam futni. Elég sűrű néhol az erdő, sötét is még nappal is és néha keskenyek az ösvények.


Lovasok gyakran járnak arra és sajnos többször megijedtek tőlem a lovak, pedig nem hirtelen bukkantam fel előttük, ráadásul még csengőt is használok napnyugta előtti órákban és ahol sűrű az erdő hogy halljanak a vadállatok hogy közeledek.


Komoly baj sosem volt, de megtorpantak a lovak, nyerítettek és oldalra, hátra kezdtek lépkedni, de gyorsan megnyugodtak, amint elkezdtem beszélni.


Futás miatt teljesen le vagyok izzadva, annak a szaga is megijesztheti őket? Vagy a sildes sapka látványa, akkor mindig megijedtek, kivéve egyszer amikor nem volt rajtam.



2020. szept. 7. 00:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

A lovak zsákmány állatok, szinte mindentől megijednek, még a saját árnyékuktól is :)


Ezzel ne foglalkozz, inkább ha teheted, kerüld el őket futás közben, vagy állj félre amíg elhaladnak.

2020. szept. 7. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
A lót pl. milyen irányból közelítetted. Mert nem mindegy mert bizonyos szögben nem érzékel.
2020. szept. 7. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Lehet hogy a csengő hangját figyelik ennyire, a futó embereket nálunk nem szokták megnézni
2020. szept. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a csengő, ők sokkal élesebben hallják mint az emberek.
2020. szept. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Lehet akár a csengő is, vagy az, hogy ami neked nem hirtelen, az a lónak az. Az én lovam, ha szemből jön futó, az egész jól tolerálja, ha hátulról, akkor kész, vége, hiszti van. Kerékpárossal ugyan így. Van olyan kedves futó, aki addig amég elmegyünk mellette, helyben fut/ megáll. A környékünkön nagyon sok a lovarda, így figyelünk egymásra.

Ha kocsival megyek, és látom hogy lovasok vannak az út mentén, és is minimum nagyon lelassítok, de ha gyerekek vannak vagy látszik hogy nem olyan haladó a lovas, akkor megállok.

2020. szept. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

# 2


Egyszer egy erdei útkereszteződésben találkoztunk. A lovasok jobbról jöttek, kb. 20 m-re voltam tőlük, ahogy kifutottam a fák közül.


Akkor megijedt az első ló, de gyorsan meg is nyugodott.


Legutóbb széles úton voltunk, de sötét, körben sűrű erdő. És ott volt az út közepén a fényképezőm egy állványon, mert videóztam, gondoltam az is megijeszthette, gyorsan felvettem, aztán megnyugodtak.


Érdekes pont akkor nem ijedt meg a ló amikor szemben találkoztunk, egy olyan szűk ösvényen amin félre kellett állnom a bozótba hogy el tudjon menni a lovas.

2020. szept. 7. 11:16
 7/17 anonim ***** válasza:

A lovak megijedhetnek szokatlan tárgyaktól, színektől, hangoktól. Mondjuk ha ilyen uv sárga cuccban vagy a, lehet ijesztő. Vagy eleve egy futó alak az erdőben. A csengőtől nem csodája megijed. Nálunk is van egy-két beszari ló, terepen mindent megnézi, pl a csatorna fedelet is az aszfalton, pedig előtte látott eleget.

Ha lovassal találkozol inkább nyugodtan közelítsd meg, mert a hirtelen mozdulat nélkül. Amúgy meg ha zsákmány állat vagy és látsz egy elfutó másik állatot mire gondolnál? "Bakker veszély van és menekülni kell, esetleg lehet ragadozó és épp támad? "

2020. szept. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Pont azért nem ijedt meg mert szemből találkoztatok, ha a lovat hátulról közelíted meg, akkor csak úgy szabad közelíteni, hogy slégon, magyarán egyenesen a háta mögött nagy valószínűséggel meg fog rúgni. A ló szemanatómiáját kéne tanulmányoznod és akkor megértenéd hogy bizonyos szögben való találkozáskor a ló meg fog tőled ijedni, mivel nem tudta felmérni kivel vagy mivel találkozott, mivel nem szembe áll vele.
2020. szept. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Jókat írtak és kedves tőled, hogy törődsz a lovasokkal, de nem kell ezt ennyire túlgondolni.

A legtöbb ló ijedős terepen, megijednek szinte mindentől, ezen nem nagyon tudsz változtatni és nem a te hibád. Ha nem tőled, akkor egy felreppenő fácántól vagy kiugró őztől.

Ha a lovas nem tudja kezelni a lovát, aki egy embertől is képes megijedni akkor nem való terepre, gyakoroljon még bent a pályán.


(A csengőt én amúgy pártolom, mert azt messzebbről meghallják és felkészülnek, hogy jön valami, nem csak úgy “kiugrasz” eléjük hirtelen a semmiből. Gondolom a vadak ellen is használod, a biztonságod fontosabb, mint a lovak lelki nyugalma.)

2020. szept. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

# 9


Igen ez a csengő medvék elleni védelemre van eredetileg, itt meg nincs nagyon, de napnyugta előtt már mozgolódnak az állatok, néha 5-10 méterre futottak előttem vaddisznók meg kicsik is, gondoltam így jobb a biztonság.


Jól belátható terepen nem csörgetem, de keskeny, kanyargós ösvényeken és sűrű erdőben, kanyarok előtt igen.

2020. szept. 7. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!