Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
3 hónapja sajnos el kellett adnom gyermekkori lovamat közel 5 évig volt az én lovam.. Rajta tanultam meg mindent. Az anyagiak nem engedték meg, hogy tovább tudjuk tartani. Most érkezett egy levél, hogy közel egy milliót követelnek mert a ló egy hónapja lesántult. A ló ekkor már náluk volt 2 hónapja. Viszont valami szavatossággal fenyegetőznek. Viszont nekem nem volt tudomásom arról, hogy baja lenne illetve senki nem vette észre.. Pedig állatorvos is járt hozzá rendszeresen. Nem érzem jogosnak, hogy mert lesántították a volt lovamat így fizessek ki nekik mindent még a bértartást is. Volt már valaki hasonló cipőben mi a teendő? Menjek bele a perbe? Rengeteg bizonyítékom van, hogy milyen jól volt tartva a ló illetve a mozgásáról is van videó, hogy nálam nem volt baja.
2020. szept. 11. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd
2020. szept. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Aláírták a szerződést? Benne volt, hogy látták a lovat, nem beteg? Ha igen, pláne, ha videó is van, menj egy ügyvédhez minden papírral, egyszeri díjért elküldi őket a francba..
2020. szept. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen! Van szerződés. A lovat ki is próbálták. Benne van, hogy megtekintett állapotban átvették.
2020. szept. 11. 19:00
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor meg elmennek a sunyiba... Veszel egy autót, megpadkázod, akkor sem mész vissza a kereskedőhöz, hogy rossz a kocsi és az ő hibája.
2020. szept. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem fenyegethetnek ilyennel. Van szerződésed. Amikor az ember lovat vesz, az ő felelőssége, hogy vétel előtt teljes átvizsgálást végezzen orvossal. Hiába próbálják meg rádvarrni a sántaságot, főleg ha már 2 hónapja az egésznek. Lehet, hogy te mindig agyagoztad stb, ott nem volt éjjelre agyagozva és ezért sérült le, vagy hasonlók. Vagy rosszul lovagol az illető és annyira a vállára esik a ló hogy leterheli az elejét.

A lónál nincs olyan hogy szavatosság.

Ha a lovat megveszik, és másnap náluk bekólikázik és elpusztul, akkor sem az eladó állja a károkat, mert szerződés készült, ők megnézethették volna, ha pedig megnézették akkor nem reklamálhatnak, mert ha az orvos nem tudja, te honnan tudnád? A másik, ha nem venné meg lehet hogy nálad halt volna meg a ló. Egyszóval nem, nem vagy köteles fizetni.

2020. szept. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most egy kicsit megnyugodtam. A ló értékének háromszorosát kérnék vissza tőlem.. Már sajnálom szegény lovat azt hittem jó helyre adom..
2020. szept. 11. 19:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak próbál lehúzni. Ügyvédhez menj, mutasd meg neki a szerződést. Amúgy meg a vevőnek kell bizonyítania, hogy már korábban szerezte a baját. Szóval no para.
2020. szept. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

A vonatkozó törvény szerint az állat eladója szavatosságot vállal az eladott jószágért (kivéve, ha a felek az adásvételi szerződésben erről másképp rendelkeznek!).

Szavatossági hiba pl. a kehesség, a karórágás, illetve egyéb, bizonyíthatóan a vásárlás időpontja előtt kialakult betegségek (sántaság, gyomorfekély).

Az eladó köteles a lovat visszavásárolni, vagy esetleg a vételárból jelentős kedvezményt adni.A szavatosság csak akkor érvényes, ha az adásvételi (leírt) szerződésben aláírták, hogy az eladó nem tud a ló semmiféle hiányosságáról, hibájáról, betegségéről, sérüléséről, stb. Illetve, ha elmondja, amiről tud, akkor nem tud EGYÉB ilyesmiről.

2020. szept. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szóval hiába nem tudtam róla és nem mutatott soha tünetet amíg nálam volt akkor is én vagyok a hibás mert nem tájékoztattam egy olyan dologról amiről nem volt tudomásom!? És jogosan kéri a ló árának háromszorosát?
2020. szept. 12. 13:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem nem, pont ez a lényeg. Ha te nem tudsz róla (pl nálad nem volt sánta, nem voltak problémák, pihenések, kezelések), nyilván nem is mondtad és a kipróbálás, szemrevételezés alatt sem sántított, nem láttak semmit,ha látta orvosuk, ő sem mondott semmit, akkor nem volt. Ha pl volt egy csontrepedés, egy brutál ínhúzódás, és fáslizni kell vagy ne adja ég, begyógyszerezted, na, akkor a te hibád. De aláírták, hogy egészséges lovat vettek... Akkor meg?!
2020. szept. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!