Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell öltözködni tereplo...

Hogyan kell öltözködni tereplovagláshoz?

Figyelt kérdés

Most fogok először lovagolni.

Barátnőm fizetett be, szülinapomra.


Milyen ruhát vegyek fel 1 órás lovagláshoz?


2020. szept. 14. 07:52
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Kényelmesen. Mindenképp hosszú nadrág, lehetőleg farmer, mert a kengyel szíj összecsípi a lábad.

És nem túl vastag orrú bakancs. Kobakot gondolom adnak, az se árt ha teljesen kezdő vagy/mindig lehet gond.

2020. szept. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Ékszert ne! Biztonsági tudnivaló. Se fülbevaló, se nyaklánc, se karkötő. Beakadás elleni védelem.


Kesztyű se árt, mert a szárhoz nem mindenki van hozzászokva.


A nadrág testhezálló legyen.


A cipőnél lényeges, hogy se ne vékony se ne vastag orrú legyen, olyan ami kényelmesen belefér a kengyelbe, de ugye a kengyelbe is csak a lábujjaid vannak benne és a talppárnád, magyarán nincs benne teljesen a lábfejed, csak a lábfejed egynegyede a lábujjaktól számítva.

2020. szept. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Kobakot írta 1-es. 2-es vagyok.
2020. szept. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%

1 ora sok lesz :D bar ha elso alkalom ugyis csak seta lesz kb.

En nyaron kezdtem, szinten baratnoi unszolasra.

Sima fekete farmer, fekete polo, kobakot adnak, es egy sima bakancsom van.

Azota lovaglonadragot vettem feketet, de nem olyan bvzis angolost, hanem aminek meno a szabasa, de van terdnel bor v gyongyvaszon, v lehet az egesz nadrag az, nemtom, nem ismerem az anyagokat, de elasztikus a naci es kenyelemes ettol.

Kobakot meg majd veszek.

Meg ha angolosbol atmegyunk westernbe akkor chapset azt ennyi. Max meg egy kesztyut meg kalapot nyilvan.


Am en fel orakra szoktam menni kb 7x voltam eddig de mindig leizzadok, pedig sportember vagyok es nem is izzados:D

2020. szept. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
A cipőnek legyen egy kis sarka, hogy ne csússzon be a lábad a kengyelbe. (Itt most nyilván nem ünneplős cipőre gondolok.)
2020. szept. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Pénteken jön a lehűlés, gondolj erre ha akkor mész. Egy vékony felső megteszi, ha fázósabb vagy.
2020. szept. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Ugye nem vagy full kezdő? Mert azt normalis helyen nem viszik terepre. Amúgy meg rugalmas, passzos nadrág, lehetőleg lovagló. Farmert ne! Cipő 1-2 centis kis sarokkal. Ha nincs sportcipő is megteszi. Lábszárvédő, de legalább egy térdzokni ajánlott. Felül időjárásnak megfelelően póló, plucsi, mellény, esetleg kabát, de az is max veséig érő. Ékszer felejtős, hosszú hajat össze kell fogni vagy befonni. Kobakot minden jóravaló lovardában adnak, sőt gerincvédőt is. Kesztyű erősen ajánlott.

Én sétálni se viszek ki olyat, aki nem ül 3 jármódbiztosan.

2020. szept. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

Ha most lovagolsz először marhára rossz ötlet a terep! Lehet bármennyire megbízható lovad, az is megijedhet. Elragadhat a francba vagy ledob. Max ha vezetnek....de kétlem.

Egyébként kényelmes, testhezálló nadrágban, zárt cipőben és védőfelszerelésben.

2020. szept. 17. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!